Test wydajności przeglądarek. Firefox – najszybszy

Test wydajności przeglądarek. Firefox – najszybszy

przez -
7 1481
Mozilla Firefox

Nie tak dawno na portalu internetowym CyberNet zamieszczone zostały testy wydajnościowe przeglądarek internetowych. O ile ostatnie miejsce Internet Explorera 7 chyba nikogo nie dziwi, to pewnie wiele osób zastanawiało się która z przeglądarek FireFox czy Opera jest szybsza. Benchmarkiem służącym do porównania konkurentów był Javascript Sun Spider, gdyż właśnie test przeprowadzono pod kątem prędkości przetwarzania kodu JavaScript. Poniżej znajdują się wyniki:

 1. Firefox 3 (nocny build, optymalizacja PGO) – 7263.8 ms.
 2. Firefox 3 (nocny build z 25.02.2008) – 8219.4 ms.
 3. Opera 9.5.9807 beta – 10824.0 ms.
 4. Firefox 3 beta 3 – 16080,6 ms.
 5. Safari 3.0.4 beta – 18012,6 ms.
 6. Firefox 2.0.0.12 – 29376,4 ms.
 7. Internet Explorer 7 – 72375,0ms.

Jak widać wyraźnie, walka trwa już tylko pomiędzy Firefoxem 3 a Operą. Pozostałe przeglądarki zostały daleko w tyle. Sami możemy wykonać ten test, który dostępny jest na stronie http://webkit.org/perf/sunspider-0.9/sunspider-results.html.

7 Komentarze

 1. Jak widze takie porównania no to trochę się śmieje – jak można porównywać wersje beta nad którymi jeszcze ktoś aktualnie pracuje – podajcie jeśli chcecie coś udowodnić (a z tego co tu czytam to tak ) jak to się ma w aktualnych wersjach stabilnych – dobrze wiemy że choćby linux w wersji stabilnej i testowej to nieba a ziemia poza tym co mi z tego że wejdę na stronę o parę milisekund wcześniej jak ta moja testowa wersja zaraz się wykrzaczy i będę musiał wchodzić drugi raz – to trochę milisekund już mam więcej – poza tym strona html to nie tylko Java script no i było by to trochę dziwne że Firefox nie wygrywa tego testu biorąc sposób wykonania technologiczny (poczytajcie w jakim języku jest pisany Firefox a w zasadzie na jakim języku ten język stworzony do pisania FireFox się opiera )

 2. Jak pewnie się orientujesz strony WEB 2.0 to głównie javascript i właśnie na takich stronach zauważysz wydajność nowego FF. Poza tym wersje beta programów oprócz testowania przez programistów dają również możliwość przetestowania przez normalnych ludzi pod kątem wygody działania, szybkości nowych funkcji. A na koniec kto broni Microsoftowi częściej wypuszczać swojego explorera ?

 3. a ja nie wiem czemu, ale na mojej maszynce firefox jest gorszy niż IE 0.9 alfa ^^. Nie dość, że wszystkie strony otwierają się wolno, obrazki ładują się tylko te które chcą to jeszcze po kilku minutach potrafi się wywalić do góry nogami. No więc jak narazie na windowsie zostanę przy operze. (imo na linuxie firefox zdaje egzamin bardzo dobrze) oO

 4. Odpaliłem ten test pod Vistą i otrzymałem względnie inne wyniki:

  Opera 9.25: 14592.4ms

  Firefox 2.0.0.12: 22496.2ms

  IE7: 47950.2ms

  Przy czym zauważyć należy że tylko firefox ustawił ramkę po środku tak jak sobie to wyobrażali twórcy programiku do testowania.

  Mam nadzieję że Firefox3 pujdzię w stronę kompatybilności z w3c – jak na razie to już jest przeglądarka pod którą najprzyjemniej się piszę stronki. Opera nie wiele gorsza, a IE to oczywiście koszmar (nawet między divami nie można zostawiać białych znaków bo przy ostatnim projekcie pół dnia spędziłem zastanawiając się dlaczego pod tym cholerstwem samoistnie robi 10px odstępu w nagłówku i div w stopce który miał opływać po prawo nagle w IE jest na samym spodzie)

Odpowiedz