“The best of Novell…” do budowy infrastruktury IT na otwartym oprogramowaniu

“The best of Novell…” do budowy infrastruktury IT na otwartym oprogramowaniu

przez -
0 392
SUSE - nowe logo

Novell przygotował atrakcyjny cenowo oraz funkcjonalnie zestaw oprogramowania sieciowego i biurowego o nazwie Novell Open Workgroup Suite (NOWS) oparty na otwartym oprogramowaniu i usługach sieciowych Novella. Oferta Novella obejmuje również nielimitowane usługi wsparcia technicznego dla produktów zawartych w zestawie oraz bezpłatny dostęp do materiałów szkoleniowych w wersjach do samodzielnej nauki (self-study).

Zestaw NOWS zawiera zgodne ze standardami otwartymi systemy, aplikacje i narzędzia uruchamiane na profesjonalnej dystrybucji SUSE Linux Enterprise 10 i służące do wspomagania pracy grupowej. Są to produkty przeznaczone zarówno dla serwerów jak i komputerów biurowych, w tym narzędzia do współpracy i współdzielenia informacji w sieci, linuksowy system desktopowy i aplikacje biurowe, takie jak OpenOffice.org. Całość objęta jest kompletem narzędzi do zarządzania środowiskiem IT (zarządzania desktopami, w tym systemem Vista, serwerami, urządzeniami przenośnymi, danymi, dystrybucją oprogramowania, uaktualnieniami, poprawkami itp.).

Do końca czerwca 2008 r. obowiązuje promocyjna cena obniżona o ponad 40 procent, dzięki której zestaw Novell Open Workgroup Suite przygotowany do uruchamiania w środowisku SUSE Linux Enterprise kosztuje niecałe 300 zł za pojedyncza licencję na użytkownika lub urządzenie (użytkownik sam wybiera metodę obliczania potrzebnych licencji) wraz z roczną opieką (tzw. standard maintenance), nielimitowanym wsparciem technicznym 12×5 (12 godz., 5 dni w tygodniu) dla produktów w zestawie oraz bezpłatnym dostępem do materiałów szkoleniowych. Co więcej, w ramach opieki klient otrzymuje również prawo do korzystania z najnowszych wersji oprogramowania będącego w zestawie. Oznacza to np. dostęp do nowej wersji systemu GroupWise, która według planów ma pojawić się na rynku w tym roku.

Promocyjny zestaw Novell Open Workgroup Suite zawiera komponenty serwerowe przystosowane do instalacji na platformie SUSE Linux Enterprise Server 10. W skład zestawu wchodzą następujące elementy:

  • Kompletny system sieciowy Novell Open Enterprise Server 2 (usługi katalogowe, obsługa plików, drukowania i komunikacji w sieci, urządzeń sieciowych, zabezpieczeń danych, pracy w klastrze itp.) uruchamiany na bazie SUSE Linux Enterprise Server 10 SP1.
  • Novell GroupWise 7 PL – zaawansowane rozwiązanie do komunikacji (e-mail, PIM, komunikator) i organizacji pracy grupowej, obsługujące niemal dowolne urządzenia klienckie, a także współpracujące z MS Outlook i popularnymi przeglądarkami internetowymi.
  • Novell GroupWise Mobile Server * system rozszerzający GroupWise o obsługę komunikacji elektronicznej (poczta, kalendarz, zadania) w trybie push przez sieci bezprzewodowe i urządzenia mobilne jak PDA, smartfony, biznesowe telefony komórkowe
  • Novell ZENworks 7 Suite i ZENworks Configuration Management Standard – narzędzia do zarządzania zasobami IT. Obsługują desktopy, w tym z systemem Vista, serwery MS Windows i Linux, serwery NetWare i urządzenia przenośne, zarządzanie danymi, dystrybucją oprogramowania, uaktualnieniami, poprawkami itd.
  • SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP1 PL – profesjonalny system operacyjny open source dla desktopów i notebooków zawierający m.in. OpenOffice.org 2 (edycja Novella) OpenOffice.org 2 for Windows (edycja Novella) – pakiet aplikacji biurowych dla desktopów Windows i Linux.

Novell Open Workgroup Suite oferowany jest w promocyjnym zestawie opartym na SUSE Linux Enterprise. Dostępny jest także w wersji wieloplatformowej, w której komponenty serwerowe można uruchamiać na dowolnej ze wspomaganych platform, jak Windows, NetWare, Linux.

Więcej informacji o Novell Open Workgroup Suite można znaleźć pod adresem www.novell.com/products/openworkgroupsuite.

(Informacja prasowa firmy Novell)