Czas pandemii to również czas rozwoju pracy zdalnej, aby taki rodzaj pracy miał sens potrzebne nam dobra prędkość łącza. Bez tego możliwości zmaleją. Mocny sygnał można uzyskać za pomocą mocnego routera, ale co się stanie wtedy, gdy mamy dom wielopoziomowy. Wtedy z pomocą ruszy nam urządzenie Deco M3: Specyfikacja urządzenia na stronie.

Aby skonfigurować sieć za pomocą Deco M3, musimy zainstalować aplikacje z sklepu google. Za pomocą aplikacji możemy wyszukać nasze urządzenie, i skonfigurować nazwę sieci , nadać hasło jak i później podłączyć do drugie urządzenie w drugim pokoju.

Testowałam urządzenie w mieszkaniu jednopoziomowym, drugie urządzenie skonfigurowałam w miejscu gdzie zawsze są problemy z siecią.
Oto wyniki:

Test 1 został wykonany w pomieszczeniu tam gdzie był router główny, samo połączenie z routera nie jest zbyt szybkie, różnica z deco jest bardzo duża.

Przy sprawdzenie sieci z pomieszczenia drugiego wyniki są takie: router główny nie daje rady przy tej odległości od niego, nasze urządzenie jak najbardziej, co jest ogromnym plusem.

Wyniki testów urządzenia Tp-Link Deco M3

Podsumowanie testów

Podsumowując, uważam że urządzenie to dobre rozwiązanie dla domków jednorodzinnych, oraz małych działalności gospodarczych. Przede wszystkim, jakość łącza jest bardzo dobra przy dużej odległości od routera głównego. Polecam to urządzenie.

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz