Jesteśmy w czasach gdy dostęp do internetu jest jednym z najważniejszych spraw, zdalna praca daje nowe możliwości. Jednak bez dobrej prędkości łącza, możliwość te stają się odległe. Mocny sygnał w każdym pomieszczeniu można osiągnąć najczęściej tylko z użyciem jednego mocnego routera. Problem zaczyna się jednak, gdy zasięgiem trzeba objąć piętrowy domek wraz z ogródkiem lub po prostu duże mieszkanie. Wtedy same anteny routera raczej nie wystarczą: zasięg Wi-Fi w niektórych pomieszczeniach może być daleki od pożądanego, a gdzie indziej może nie być w ogóle dostępny.

Aby skonfigurować sieć za pomocą Deco M4, musimy zainstalować aplikacje z sklepu google. Za pomocą aplikacji możemy wyszukać nasze urządzenie, i skonfigurować nazwę sieci , nadać hasło jak i później podłączyć do drugie urządzenie w drugim pokoju.

Testowałam urządzenie w mieszkaniu jednopoziomowym, drugie urządzenie skonfigurowałam w miejscu gdzie zawsze są problemy z siecią.


Oto wyniki:

Test 1 został wykonany w pomieszczeniu tam gdzie był router główny, samo połączenie z routera nie jest zbyt szybkie, różnica z deco jest bardzo duża.
Przy sprawdzenie sieci z pomieszczenia drugiego wyniki są takie: router główny nie daje rady przy tej odległości od niego, nasze urządzenie jak najbardziej – nawet ma większe prędkości, niż w pomieszczeniu gdzie router.

Podsumowując, urządzenie jak najbardziej jest przeznaczone do domków piętrowych, jak i mieszkań jedno i dwupoziomowych. Wydajność ma znakomitą, można też polecić go dla małych firm – które potrzebują stabilnego łącza internetowego. Polecam!

Brak komentarzy

Odpowiedz