Ogłoszono wydanie Transmission 2.83, wieloplatformowego klienta sieci BitTorrent, napisanego w języku C. Jest on wolnym oprogramowaniem, dostępnym na dwóch licencjach: MIT oraz GNU General Public License. Posiada takie możliwości, jak: szyfrowanie protokołu, obsługa UPnP i NAT-PMP, wymiana listy peerów, możliwość zdalnej obsługi za pomocą przeglądarki (WebGUI), harmonogram pobierania, ograniczanie prędkości wysyłania i pobierania danych.
Wszystkie platformy:
- Zmiana licencji: można od teraz używać kodu pod GPLv2 lub GPLv3
- Naprawiono kilka błędów
- Nie można dodawać torrentów, które posiadają
/../w ścieżce - Aplikacja zapamiętuje stan kolejkowania, pomiędzy sesjami
- Dodano biblioteki DHT 0.22 i miniupnpc 1.9
- Dodano obsługę quota dyskowej w NetBSD 6 i nowszych
- Udoskonalono przenośność na Windowsie
Mac:
- Dodano opcję współdzielenie w menu Plik i menu podręcznym
- Aplikacja pokazuje wszystkie torrenty, kiedy pasek filtrowania jest ukryty
- Pliki o wielkości zero bajtów są od teraz pokazywane poprawnie
- Dodano tureckie tłumaczenie
- Usunięto tłumaczenie brazylijskie z powodu braku opiekuna
Klient GTK+:
- Naprawiono problem podczas zamykania
Klient Qt:
- Dodano obsługę uruchamiania plików wewnątrz aplikacji
- Naprawiono znalezione błędy
- Pod systemem Windows używane są natywne ikony
- Udoskonalono informacje o sieci i podpowiedzi w pasku zadań
Daemon:
- Naprawiono problemy na systemach z systemd
- Aplikacja używa libevent
- Naprawiono błędy
Klient webowy:
- Dodano obsługę zmiany nazw plików
- Naprawiono problemy z wyświetlaniem stanu plików dla magnet linków
- Dodano możliwość klikania w odnośniki URL w polu komentarzy























