Tropico 5 już dostępne na systemy Linux

Tropico 5 już dostępne na systemy Linux

przez -
5 1471
Tropico 5

Tak jak zapowiadaliśmy kilka tygodni temu, 19 września miała miejsce premiera strategii ekonomicznej Tropico 5 autorstwa studia Kalypso Media na systemy Linux. Port, mimo licznych zgłaszanych błędów z tak zwanym „czarnym ekranem”, jest zrobiony dość starannie i powinien działać dobrze na większości komputerów. W najnowszym dziele niemieckiego studia, wcielimy się w rolę dyktatora na fikcyjnych wyspach kanaryjskich i za pomocą wielu politycznych i gospodarczych mechanizmów spróbujemy rozwinąć nasze miasto-państwo do statusu międzynarodowej potęgi.

Tropico 5 pod względem gatunkowym możemy zaliczyć do strategii ekonomicznej. W grze wcielimy się w posiadającego władzę absolutną El Presidente i poprzez nasze decyzje musimy się starać o rozwój naszego małego miasta. Ogrom naszych możliwości pozwala nam kontrolować dosłownie każdy aspekt życia naszych obywateli. Żeby doprowadzić kraj do statusu potęgi, do naszej dyspozycji oddano wiele narzędzi. Najważniejszym z nich jest możliwość zlecania budowy jednej z 94 dostępnych budowli, zapewniających różne funkcje, począwszy od mieszkań czy zakładów przetwórczych, a skończywszy na atrakcjach turystycznych. Jako władcy naszych utopii możemy również wydawać specjalne dekrety, mające wpływ na różne aspekty życia. Nie są to jednak jedyne elementy gry, gdyż w Tropico 5 możemy obrać wiele dróg rozwoju państwa, np. wybierając pomiędzy zróżnicowanymi rodzajami gospodarki, ale też i systemami politycznymi.

Piąta część, jak w przypadku wszystkich kontynuacji serii, dodaje do rozgrywki wiele nowości, takich jak tryb wieloosobowy, możliwość posiadania dynastii czy zmiana świata w zależności od okresu historycznego. Wersja na systemy Linux niestety jest dostępna jedynie na platformie Steam.

5 Komentarze

Odpowiedz