Tux Commander 0.6.36

Tux Commander 0.6.36

przez -
1 1492
menedżer plików, pliki, katalogi, foldery

Tux Commander jest prostym menadżerem plików, który przypomina takie aplikacje jak Total Commander, Midnight Commander, czy Krusader. Aplikacja ma być prosta, przyjazna użytkownikowi oraz przede wszystkim użyteczna. Interfejs graficzny programu został zbudowany w oparciu o bibliotekę GTK2.

Tux Commander wspiera Basic VFS, pozwala na przeglądanie archiwów oraz zasobów sieciowych. Posiada wsparcie do obsługi plików większych niż 4GB. Sama aplikacja została napisana w języku Object Pascal i skompilowana za pomocą kompilatora FreePascal.

Program posiada wsparcie dla wielu języków, a jego funkcjonalność można rozszerzać o dodatkowe pluginy pisane w C/C++.

W wersji 0.6.36 ulepszono zarządzanie pamięcią, wykorzystując funkcje z biblioteki glibc. ZIP plugin został zaktualizowany do wersji 3.2.0. Przyspieszono również działanie tego pluginu. Dodano również wsparcie dla archiwów zabezpieczonych hasłem. Pojawił się nowy plugin UNRAR oparty o oryginalne źródła unrara. Pojawiła się również możliwość uruchamiania, oglądania oraz edycji plików wprost z archiwów. Pliki takie są najpierw rozpakowywane do tymczasowego katalogu, a następnie wykonywana jest na nich operacja. Niestety nie ma wsparcia do zapisu zmodyfikowanego w ten sposób pliku do archiwum.

Dodano wsparcie do wyszukiwania plików w archiwach. Wyszukiwarka plików zapamiętuje historię szukanych fraz. Poprawiono kilka błędów związanych z wyświetlaniem aplikacji w Ubuntu (Human theme).

Więcej informacji na temat wydania na stronie tuxcmd.sourceforge.net.

1 komentarz

Odpowiedz