Twórcy DayZ zainteresowani linuksowym portem

Twórcy DayZ zainteresowani linuksowym portem

przez -
9 672

Wygląda na to, że autorzy DayZ planują niebawem rozpocząć prace nad przygotowaniem linuksowej wersji niezwykle popularnego survivalu. Wspominali o tym za pośrednictwem serwisu Reddit, a swoje słowa powtórzyli 31 sierpnia podczas konferencji PAX.

Dean Hall porusza temat w 6 minucie i 28 sekundzie – “And also OpenGL, let’s get a Linux port going that would be awesome”.

DayZ to przygotowana przez niezależne studio Bohemia Interactive pierwszoosobowa sieciowa strzelanina, w której gracze przenoszą się w epicentrum apokalipsy zombie. Gra inspirowana jest modyfikacją do gry ArmA II o tym samym tytule i podobnie jak ona, stawia na elementy survivalowe, a unikanie walki jest często najlepszą strategią na przeżycie. W tej chwili gra dystrybuowana jest na zasadach wczesnego dostępu i zawiera przedsmak tego, co czeka nas w finalnym wydaniu, którego premiera planowana jest na przyszły rok.

Podobne artykuły

 • Jakub Konieczny

  Metro, Chivalry, DayZ, cholera a kiedy inżynierka?

  • Roman

   Zaraz po space engeneers

  • Jakub Konieczny

   Migruję na BSD… A później własnego OSa napiszę, byle by Eclipse odpalił, byle by nikt mi na niego gier nie zaczął pisać!

  • Paweł

   E tam. Włożysz w to 10 lat pracy a i tak ktoś napisze pasjansa.