Ubuntu 10.10 Alpha 1

Ubuntu 10.10 Alpha 1

przez -
1 461
Canonical Ubuntu

Colin Watson ogłosił wydanie systemu Ubuntu 10.10 Alpha 1. System nosi nazwę kodową Maverick Meerkat, czyli w wolnym tłumaczeniu Niezależna Surykatka. Mark Shuttleworth opisuje na swoim blogu dlaczego została wybrana tak a nazwa. Mark dąży do tego, aby system był dostarczany na komputerach, przez największych producentów sprzętu.

Nadchodząca wersja stawia zatem na innowacyjność oraz szybkość działania systemu. Nowo wydana wersja ma uruchamiać się jeszcze szybciej niż jej poprzednik. Pojawić się też ma sporo elementów społecznościowych. W przypadku edycji serwerowej, nastawienie jest kierowane na cloud computing.

Wydanie to działa pod kontrolą jądra 2.6.34. W systemie znajdziemy środowisko graficzne GNOME 2.31. Jest ono zdecydowanie szybsze od poprzednich wersji. Lekko uległ zmianie interfejs użytkownika. Ma być on lekki, szybki oraz jasny.

Ubuntu 10.10 Alpha 1

W Kubuntu zaktualizowano KDE do wersji 4.5 Beta 1, a Qt do wersji 4.7. Szczegółowe informacje na temat tego wydania dostępne są na stronie ubuntu.com. Wraz z pojawianiem się Ubuntu, wydane zostały takie systemy jak Kubuntu, Xubuntu oraz Ubuntu Studio.