Ubuntu 11.04 Beta 2

Ubuntu 11.04 Beta 2

przez -
0 522
Canonical Ubuntu

Kate Stewart, która jest głównym menadżerem Ubuntu do spraw wydań, poinformowała, że w planie wydawniczym Ubuntu 11.04 nie pojawią się wersje Release Candidate. Wersję RC zastąpi Beta 2. Wydanie stabilne pojawi się 28 kwietnia 2011 roku. Zmiana ta spowodowana jest Świętami Wielkiejnocy, przed którymi Canonical chce wydać system.

Wiadomo już, że nadchodząca wersja Ubuntu będzie posiadała domyślnie Unity, poinformował o tym Rick Spencer. Z aplikacji mamy dostępne takie oprogramowanie jak: Firefox 4.0 oraz LibreOffice 3.3.2 czy Banshee 2.0.

System działa pod kontrolą jądra 2.6.38. Zawiera ono kilka poprawek związanych z obsługą GPU. Pojawiły się również łatki dla urządzeń audio. Ulepszona została obsługa takich systemów plików jak Btrfs, Ext4, czy XFS. W serwerowym wydaniu systemu Ubuntu zaktualizowano aplikację Powernap do wersji 2.0. Pozwoliło to na znaczne oszczędności w zużyciu energii.

Wydano również Kubuntu 11.04 Beta 2. Do systemu dodano aplikację OwnClowd. Pozwala ona na synchronizację ustawień systemu oraz plików pomiędzy wieloma komputerami. Domyślnym odtwarzaczem multimediów stał się GStreemer.

Wersję beta można pobrać ze strony releases.ubuntu.com.

Brak komentarzy

Odpowiedz