Ubuntu 12.04 LTS Alpha 1

Ubuntu 12.04 LTS Alpha 1

przez -
8 727
Canonical Ubuntu

Kate Stewart ogłosiła wydanie Ubuntu 12.04, o kodowej nazwie „Precise Pangolin„. Nowa wersja używa jądra 3.2.0-2.5 Ubuntu, które bazuje na jądrze Linux 3.2-rc3. Usunięto także odtwarzacz muzyczny Banshee, na rzecz Rhythmboksa, jednakże ta wersja nie wspiera jeszcze sklepu muzycznego Ubuntu One Music Store, który musi zostać przepisany na GTK 3. Dodano przeglądarkę internetową Firefox 9 Beta, Thunderbird 9 Beta, przeglądarkę zdjęć Shotwell 0.11.6 oraz pakiet biurowy LibreOffice 3.4.4.

Ubuntu 12.04 będzie posiadało długoterminowe wsparcie – LTS, które ma być dopracowane i stabilne, jak to tylko możliwe. Warto wspomnieć, że jest to pierwsze wydanie, które będzie wspierane przez pięć lat, zarówno edycja desktop, jak i serwer. Burzliwa dyskusja toczyła się wokół tego, na jakim nośniku ma być rozprowadzane Ubuntu, jednakże zdecydowano się na DVD, aby móc zmieścić więcej oprogramowania.

8 Komentarze

  1. Jestem za płytami DVD i mam nadzieję, że ta wersja będzie szybsza niż poprzednia, bo na 11.10 trochę mi się cięło, aż zacząłem korzystać z minta.

    • Jest jeszcze opcja ustawień po wylogowaniu się na Unity 2d nie tnie wtedy wogule też tak miałem.

Odpowiedz