Ubuntu 13.04 porzuca wersje Alpha na rzecz Daily Builds

Ubuntu 13.04 porzuca wersje Alpha na rzecz Daily Builds

przez -
11 360
Canonical Ubuntu

Deweloperzy Canonical podjęli decyzję o porzuceniu wydań alfa dla Ubuntu 13.04. Postanowiono zastosować bardziej optymalny cykl codziennych wydań oraz tzw. monthly milestones. Ma to pozwolić na większą swobodę podczas okresu dodawania i usuwania funkcji, do czasu wydania oficjalnej testowej wersji publicznej Beta. Z podobnego trybu skorzystało Xubuntu 12.10, które miało tylko jedną wersję Beta i sprawdzało się to znakomicie.

 • Pingback: News Ubuntu 13.04 porzuca wersje Alpha na rzecz Daily Builds()

 • MikolajS

  Codziennych czy co miesięcznych?

  • mikolajs

   Doczytałem, że faktycznie chcą tworzyć obrazy codziennie, chociaż same "milestones" są robione miesięcznie.

 • Tomek

  "bardziej optymalny"???

  Za takie sformułowanie to moim studentom (na politechnice) obniżam ocenę.

  Poprawcie to, proszę.

  • liner

   Mógłbyś "doprecyzować" wypowiedź? :D
   No tak. Bo zakładam, że albo coś jest optymalne albo nie jest. Nie ma mniej lub bardziej optymalnych rozwiązań, am I right?
   Tak samo jak coś jest precyzyjne lub nie jest precyzyjne. "Doprecyzować" – WTF?

  • To jesteś głupim wykładowcą i tyle, który czepia się słownictwa niż uczyć. Też miałem z takimi do czynienia na uczelni. Oni dalej siedzą na uczelni za 2200 brutto a Ci co z niej uciekli i kodują "bardziej optymalny" kod zarabiają po >7000.

  • Adam

   Popieram, skoro czegoś takiego się czepiasz, to lepiej przestań uczyć. Pozdrawiam dawną Politechnikę i ludzi, którzy mieli wiedzę oraz umiejętności do jej przekazywania :) Przy dzisiejszym stopniu skomplikowania technologii oraz rozmaitych uwarunkowań jej zastosowania często używa się jednak skali zoptymalizowania bardziej bogatej niż jej brak lub pełne wystąpienie. Rozwiązania w pełni optymalne występują tylko w modelach a nie w realnych zastosowaniach, drogi Panie czas ogarnąć realny świat choć w podstawach, zapraszamy do nas ;)

  • Marek

   No tak: "bardziej najlepszy" mamy wprowadzić do języka bo wymaga tego "stopień skomplikowania technologii". Hahaha

  • MikolajS

   Raczej chodzi o to, że można powiedzieć o kodzie, że jest bliższy optymalnemu. Precyzja wrażania się jest czasem ważna, ale pewnie nie zawsze jest najważniejsza jak w tym przypadku, bo większość zrozumie o co chodzi.

  • Marek

   Rozumiem ale zaraz się okaże, że będziemy bronić takich zwrotów jak: "cofnij się do tytułu" czy "film na faktach autentycznych" … tak jakby cofać się można było również do przodu, albo tak jakby fakty mogły nie być autentyczne.

   Zlitujcie się. Jeżeli coś jest lepsze niż poprzedniego a równocześnie jest bliższe najlepszemu (czyli optymalnemu) rozwiązaniu to trzeba powiedzieć właśnie "bliższe optymalnemu". Bardziej optymalne nie może być z racji samej definicji. Tak samo jak z racji definicji fakty to rzeczy, które są zgodne z prawdą niezależnie od tego czy ktoś taką prawdę chce ukryć czy nie. Mówimy wtedy, że coś jest "bliższe prawdy" a nie, że jest "bardziej autentyczne".