Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

przez -
21 1084
Canonical Ubuntu

Canonical ogłosiło wydanie systemu Ubuntu 13.04 o kodowej nazwie Raring Ringtail. W Unity pojawiły się nowe Social Lens, udoskonalono wydajność interfejsu użytkownika oraz graficzne efekty. Te ostatnie to: nowa animacja okna, przeźroczyste podpowiedzi oraz podglądowe animacje Dasha. Dodano również okno zamykania systemu, które jest ciągle widoczne. Porzucono plan wprowadzenia Smart Scopes ze względu na niedopracowanie w zaplanowanym czasie.

Pojawił się nowy sposób przełączania okien poprzez przewijanie kółka myszy w panelu bocznym, a przełącznik pulpitów sam zainicjuje pulpit, który jest aktualnie używany. Funkcję tę trzeba ręcznie włączyć w ustawieniach. Ustawienia aplikacji Online Accounts rozszerzono o włączanie i wyłącznie. Dodano nowe Sync Menu w prawym górnym rogu panelu pulpitu, który oferuje dostępu do usług: Ubuntu One i Dropbox. Przeprojektowano wskaźnik aktywności Bluetooth, a także wiele innych ikon, w tym symbol Ubuntu, który aktywuje Dash.

Ubuntu 13.04 otrzymało:

Warto zaznaczyć, że wraz z tym wydaniem Canonical będzie udzielało wsparcia technicznego jedynie przez 9 miesięcy, jednakże okres wydań co 6 miesięcy nadal pozostaje.