Ubuntu 14.04.1 LTS – pierwsza techniczna aktualizacja

Ubuntu 14.04.1 LTS – pierwsza techniczna aktualizacja

przez -
8 1650
Canonical Ubuntu

Canonical wydało Ubuntu 14.04.1 LTS, czyli pierwszą techniczną aktualizację swojego flagowego systemu. Dodano sporo nowych pakietów, zaktualizowano obrazy instalacyjne, naprawiono znalezione błędy. Wsparcie techniczne na 5 lat będzie zapewnione dla Ubuntu Desktop, Ubuntu Server, Ubuntu Cloud, Ubuntu Core, Ubuntu Kylin, Edubuntu i Kubuntu. Xubuntu, Mythbuntu, Ubuntu GNOME, Lubuntu i Ubuntu Studio będą wspierane tylko przez 3 lata.

8 Komentarze

    • To co było w Launchpad na pewno zostało zaimportowane. Gorzej sprawa się ma z Xfce, gdzie aby pojawił się jakikolwiek nowy pakiet językowy, to musi zostać wydana nowa wersja jakiegoś programu lub stworzone zupełnie osobne PPA do tego. A w czerwcu OSWorld i ekipa z Polski zrobili ogromną aktualizację językową w całym repo tłumaczeń.

    • Dla mnie to jest coś nie do ogarnięcia żeby stabilne LTS puszczać z takimi dziurami; 13.10 było w porządku i nagle 14.04 jakby wzięli pliki z jakiejś innej wersji – rozumiem różnicę między typem wydań, ale mimo wszystko…

    • Załatali, niedoróbki w ustawieniach systemu, w panelu Data i czas też pojawił się język polski. Inne miejsca nie rzuciły mi się w oczy żeby coś było niedorobione.

Odpowiedz