Ubuntu 7.04 Herd 4

Ubuntu 7.04 Herd 4

przez -
0 452
Canonical Ubuntu

Właśnie ukazała się czwarta wersja testowa (Herd 4), która posiada już prawie wszystkie nowości i zmiany zaplanowane na dla Ubuntu Feisty Fawn. Na początku marca pojawi się jeszcze jedna wersja testowa, a na 19 kwietnia zapowiadane jest stabilne wydanie. Herd 4 to przede wszystkim nowe środowisko GNOME. Tuż przed zamrożeniem funkcjonalności dodano jeszcze asystenta migracji. Jest to ciekawe narzędzie, pozwalające na bezbolesną przesiadkę na nowy system z przeniesieniem dokumentów i ustawień (także z Windows), takich jak preferencje przeglądarek, komunikatorów, klientów poczty i innych. Asystent migracji jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, jednak zapowiada się bardzo ciekawie.

Odtwarzacz multimedialny Totem potrafi teraz automatycznie doinstalować potrzebne kodeki. Przygotowano także nowe centrum pomocy pozwalające na łatwiejsze odszukanie rozwiązań problemów i odświeżono motyw graficzny.

Ubuntu 7.04 Herd 4 to wciąż wersja testowa, niestabilna, ale ze względu na to, że jest dostępna w wersji LiveCD można ją bez obaw testować i zapoznawać się z nowymi funkcjami. Szczegółowe informacje na temat nowego wydania i adresy serwerów z obrazami płyt CD dostępne są na stronie twórców.