Ubuntu 8.04 RC

Ubuntu 8.04 RC

przez -
2 548

W Internecie dostępna jest wersja Release Candidate dystrybucji Ubuntu 8.04, znanej także pod nazwą kodową Hardy Heron. Wydanie RC, czyli wersja kandydująca oznacza, że prace są już na ukończeniu, a już w czwartek 24 kwietnia ujrzymy wydanie stabilne. Zmiany między wersją stabilną a RC są bardzo znikome.

Główne zmiany od wersji beta to aktualizacja środowiska graficznego GNOME do wersji 2.22. System pracuje pod kontrolą jądra 2.6.24-16.30 bazującego na jądrze 2.6.24.3. Jądro to wspiera dynticks na platformie amd64 oraz zostało tak zoptymalizowane, aby oszczędzać energię podobnie jak na systemach 32 bitowych.

W systemie znajdziemy 5 wersję beat przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 3, a także wsparcie dla systemu bezpieczeństwa SELinux. Obrazy ISO dostępne są do pobrania pod adresami:

Wszystkie osoby, które chciałyby zamówić stabilną wersję Ubuntu, mogą już składać zamówienia w ramach programu ShipIt. Rozprowadzana będzie wersja LTS, czyli wydanie, w którego przypadku wsparcie techniczne będzie świadczone dłużej, niż w przypadku zwykłych wydań.