Ubuntu App Showdown – wyniki konkursu

Ubuntu App Showdown – wyniki konkursu

przez -
4 463
Canonical Ubuntu

Canonial ogłosiło zakończenie konkursu Ubuntu App Showdown, który miał zachęcić deweloperów do stworzenia oryginalnych aplikacji i rozpowszechnienia ich poprzez repozytoria dystrybucji. Konkurs rozpoczął się 21 czerwca 2012 roku i przez ten czas zostało wyprodukowanych 133 aplikacji. Były one oceniane przez grupę pięciu członków Ubuntu, którzy wybrali: Lightread, Fogger i Picsaw.

Wygrane aplikacje zostały już umieszczone w repozytorium Ubuntu Software Center i można je stamtąd pobrać oraz zainstalować. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulki firmowe, z czego 130 pozostałych programów weźmie udział w następnej rundzie, w której do wygrania będą smartfony Nokia N9.

Lightread

Wygrana aplikacja została napisana przez Jono Cooper i George Czabania, którzy otrzymali laptopy System76 i telefony Nokia N9 z systemem MeeGo. Jest to klient czytnika Google Reader, napisany w HTML, CSS i Pythonie, z użyciem Quickly.

Fogger

Drugie miejsce zajęła aplikacja, pozwalająca użytkownikom na zmianę aplikacji webowych w pojedyncze okno. Można je zintegrować w menu aplikacji Ubuntu Dash. Autor otrzymał laptopa System76 i telefon Nokia N9 z systemem MeeGo

Picsaw

Ostatni z programów to aplikacja do robienia ze zdjęć prostych puzzli jiggsaw. Jej autor otrzymał telefon Nokia N9.