Ubuntu Community Council wyjaśnia, dlaczego deweloperzy Linux Minta i innych dystrybucji muszą...

Ubuntu Community Council wyjaśnia, dlaczego deweloperzy Linux Minta i innych dystrybucji muszą podpisywać umowę licencyjną

przez -
58 1379
Canonical Ubuntu

Ubuntu Community Council przedstawił oficjalne wyjaśnienie, dlaczego deweloperzy Linux Minta i innych dystrybucji muszą podpisywać umowę licencyjną Canonical Individual CLA, aby móc dalej korzystać z repozytoriów Ubuntu. Według niego Canonical posiada jedyne prawa do marki Ubuntu i wszystkiego, co z nią związane. Firma stara się to chronić, w celu utrzymania dobrego wizerunku.

Ciekawe jest natomiast, że owa wypowiedź ma związek z deweloperami Canonicala krytykującymi bezpieczeństwo w Linux Mint oraz odpowiedzią Clementa Lefebvre na te zarzuty:

I personally talked to the legal dept. at Canonical (for other reasons, they’re telling us we need a license to use their binary packages) and it is clear they are confused about LMDE and Mint. They don’t know what repositories we’re using and they don’t know what we’re doing.

Jest to o tyle dziwne, że Canonical korzysta intensywnie z repozytoriów Debiana, zatem w gestii firmy powinno leżeć, aby udostępniać swoje repozytoria bez żadnych obostrzeń.