Ubuntu Feisty Fawn 7.04

Ubuntu Feisty Fawn 7.04

przez -
0 435
Canonical Ubuntu

Właśnie ukazała się oficjalna, stabilna wersja systemu Ubuntu 7.04 Feisty Fawn. Mimo, że oficjalne ogłoszenie planowane jest na jutro, już od dziś można pobierać obrazy ISO płyt oraz aktualizować swoje systemy do nowszej wersji. Nowy system wprowadza wiele bardzo ciekawych i przydatnych zmian dla początkującego użytkownika. Przede wszystkim znajdziemy w instalatorze systemu narzędzie do migracji między systemami.

Pozwala ono na skopiowanie do Ubuntu ustawień użytkownika z poprzednio używanego Windows. Przenoszone są zakładki Internet Explorera i Firefoksa, kontakty z komunikatorów AOL i Yahoo, tapeta pulpitu oraz pliki i dokumenty użytkownika. Menedżer migracji jest jeszcze rozwijany, ale już teraz może okazać się przydatny, zwłaszcza dla początkujących użytkowników.

Nowe Ubuntu posiada nowe narzędzie do łączenia się z sieciami bezprzewodowymi. Wspiera ono szyfrowanie WPA oraz implementację protokołu automatycznej konfiguracji sieci ZeroConf. W systemie znajdziemy również specjalne narzędzie do instalacji zamkniętych kodeków multimedialnych. Z gier doszły dwie pozycje: Sudoku oraz szachy.

Programiści przygotowali również specjalne narzędzie do łatwiejszej obsługi centrum pomocy. Wygląd systemu uległ lekkiemu odświeżeniu oraz dodano wsparcie dla trójwymiarowych efektów pulpitu (Compiz/Beryl), które ze względu na to, że są one jeszcze w stadium eksperymentalnym, są domyślnie wyłączone.