Ubuntu GNOME 14.04 chce być wydaniem LTS

Ubuntu GNOME 14.04 chce być wydaniem LTS

przez -
12 1007
Ubuntu GNOME

Deweloperzy rozwijanego właśnie systemu Ubuntu GNOME 14.04 złożyli prośbę do Ubuntu Technical Board o otrzymanie oficjalnego statusu LTS. Jeżeli się uda, to użytkownicy remiksu Ubuntu z GNOME będą się cieszyli wsparciem przez 2 lata i 3 miesiące, jako że o taki okres poprosili twórcy. Przypomnijmy, że dokładnie rok temu Ubuntu GNOME dołączyło do rodziny systemów Ubuntu, jednakże nadal brakuje osób chętnych do pomocy. Na stronie wiki.ubuntu.com/UbuntuGNOME/14.04/LTS-Proposal możemy zapoznać się ze szczegółami.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 334

przez -
0 552

12 Komentarze

 1. Skoro nie ma osób zainteresowanych tym systemem, to nie ma też po co go wspierać. Wyczuwam odmowę, a potem płacz i narzekania na złego Marka Shuttlewortha.

  • Bo Gnome zawsze musi się wyróżniać. Oni patrzą na wszystkich z góry, choć sami są malutcy i żałośni.

 2. Gnome już dziękujemy :) Nie sądze żeby ktokolwiek płakał jeśli Gubuntu nie dostanie statusu LTS (a bardziej ETS bo co to są 2 lata w porównianiu z 5 normalnego Ubuntu)

 3. Dobrze jest wspomóc np. testując Ubuntu Gnome, ponieważ znalezione błędy pomogą również innym dystrybucją bazującym na Gnome. Wolę testować wersję Gnome niż zwykłe Ubuntu z Unity.

  • Ale nikogo nie interesuje już Gnome.
   Czasy ciemnoty, używania kulawych narzędzi nieprzystosowanych do stawianych im celów oraz kłamstw o konkurencji się skończyły.
   Teraz jest Qt, a projekty albo na nie przechodzą, albo zdychają zapomniane kisząc się w środowisku chamskich i pełnych pychy deweloperów GTK-.
   Wól sobie dalej, ale skończ z namawianiem innych do głupoty.

  • Ja wolałbym pomóc deweloperom Mate lub KDE, oni przynajmniej słuchają użytkowników.

 4. Unity ma prawo podobać się lub nie, ale jakby nie było jest alternatywą dla GNOME Shell. Więc po co robić dwie dystrybucje, których obie powłoki w teorii są zbliżone do siebie? To tak jakby zrobić Kubuntu i Skubuntu :p, które miałoby tylko inny panel i uruchamianie programów. Jeśli już komuś tak bardzo zależy na GNOME Shell, nie ma problemu go doinstalować i się cieszyć. Jak już coś, można też ludziom przygotować skrypcik, który za nich zrobi pewne rzeczy.

  • „CO?! GNOME ma być pominięte? Canonical może pominąć Kde, nawet Unity, ale przecież nie GNOME!!!!11 GNOME to podstawa wolności i otwartości i w ogóle jest najlepsze, a KDE śmierdzi, bo Qt licencja nieotwarta dawno temu, ale nadal, LGPL, zero wolności, a GTK rulez. Mam nadzieję, że to cię przekonuje, miernoto?!!!!!!”

Odpowiedz