Deweloperzy Ubuntu MATE skontaktowali się z Ubuntu Technical Board, w celu dołączenia do rodziny systemów Ubuntu. Remiks zostanie oficjalnie uznany przez Canonical, o ile zostaną spełnione odpowiednie kryteria. Dołączenie do rodziny pozwoli na bezproblemowe korzystanie z infrastruktury Launchpada, a w przyszłości zapewni także długoletnie wsparcie techniczne, jak to było w przypadku Ubuntu GNOME.
Projekt Ubuntu MATE Remix jest wspierany przez główny zespół deweloperów MATE, członków Debian MATE odpowiedzialnych za paczki, a także Alana Pope-a. 28 sierpnia 2014 roku powinno się pojawić pierwsze testowe wydanie Ubuntu MATE 14.10 Beta 1.
Ubuntu MATE może dołączyć do rodziny Ubuntu | OSWorld.pl http://t.co/v2YZl9cTYX via @OSWorldpl
Damian Dyrlaga liked this on Facebook.
Czyli taki powrót do korzeni – Ubuntu i GNOME 2, znaczy MATE :-) Z G2 a teraz MATE szło wyczyniać wizualne cuda, stąd łatwo go przystosować pod niedzielnych użytkowników (dzięki motywom, skonfigurowałem MATE w 98% niczym Windows 7 na jednym komputerze, którego doglądam).
Ogólnie mam nadzieję, że deweloperzy MATE jakoś zmonetyzują swoją pracę, co by mieli motywację do dalszych prac nad kodem.
Mam nadzieję też, że w MATE dopracują z czasem wygładzanie czcionek – niby fajnie wygładzają się na panelach, ale już fonty nazw folderów są cienkie i postrzepiąne mimo stosowania silnika czcionek (Infinality). Niby detal, ale wprowadza pewną niespójność – wszędzie ładnie wygładzone, a włącza się Caja (Nautilusa) i nazwy folderów w cienkich foncikach i perfidnie kiepsko wygładzonych ;-) Scheda jeszcze po GNOME 2, ale być może w MATE to dopracują.
(…)(dzięki motywom, skonfigurowałem MATE w 98% niczym Windows 7 na jednym komputerze, którego doglądam).(…)
@Krystian Juskowiak:
Jestem ciekaw kilku screen-ów tej konfiguracji. Sam engine GTK2 nie jest na tyle zdolny (jeżeli się mylę to korekta mile widziana). Jakiego software-u/tools-ów użyłeś aby to uzyskać ??
Dokładnie nie pamiętam już konkretnej nazwy motywu, za pomocą którego to osiągnąłem, gdyż robiłem to z rok temu, jednak nie było tu wielkich kombinacji potem do ustawienia (+ tapeta z Googla). Wygląd nie jest oczywiście w 100% niczym Windows 7, ale jest złudne podobieństwo.
Screeny (wejdź proszę w pełen link, miniatury są coś ucięte):
– https://www.dropbox.com/s/r6guf819yyj4kl9/mate_w7_1.png
– https://www.dropbox.com/s/qkqinvrmz2asyyj/mate_w7_2.png
– https://www.dropbox.com/s/xd7wqcpvc5z5tzv/mate_w7_3.png
Ja uważam MATE za dobre środowisko, ale jednak nie bardzo mocno konfigurowalne. Boli trochę brak złożonych skrótów klawiszowych i interakcji w menedżerze plików (np. klik na nazwę -> zmiana nazwy). Poza tym to bardzo dobre okienka.
Zaczerpnięta z Windows 95 (odpadła w Chicago w początkach 1994 roku wyparta przez menu Start) idea Aplikacje-Miejsca-System plus pasek na własne elementy to naprawdę fajne rozwiązanie jeżeli mamy dużo programów i dysków.
Osobiście używam Mate w skórce klasycznej (to coś a’la Windows 9x z innymi kolorami) na maszynie wirtualnej. Na komputerze linuksowym używam Trinity, a Trinity na innym komputerze mam skonfigurowane tak, że wygląda jak Win2000 – poprzednio użytkownik miał tam Win2000 i specjalnie to tak zrobiłem by najmniej się musiał uczyć.
Józef Widera liked this on Facebook.
Krzysztof Zubik liked this on Facebook.
Darek Tor liked this on Facebook.
Michał Olber liked this on Facebook.