Ubuntu MATE oficjalnie dołącza do rodziny systemów Ubuntu

Ubuntu MATE oficjalnie dołącza do rodziny systemów Ubuntu

przez -
6 1466
Ubuntu MATE - logo

Martin Wimpress poinformował na blogu, że dystrybucja Ubuntu MATE została oficjalnie uznana przez Canonical i włączona do rodziny Ubuntu. Dzięki temu zespół może korzystać z całej dostępne infrastruktury budowania pakietów i obrazów. Przypomnijmy, że pierwsze wzmianki pojawiły się 3 dni temu, kiedy deweloper umieścił na swoim profilu Google+ krótką informację. W skład ekipy rozwijającej Ubuntu MATE wchodzą: Mathieu Trudel-Lapierre, Colin Watson, Iain Lane, Adam Conrad, Adam Stokes, Didier Roche, Martin Pitt, Daniel Holbach. Sporą pomoc uzyskano od ekipy Xubuntu.

6 Komentarze

  1. To fantastyczna wiadomość. Wielu ludzi z sentymentem wspomina ubuntu (i inne świetne, choć nie tak jak ubuntu, dystrybucje, np. Debian) ze srodowiskiem gnome 2.32. Wiadomo może czy ubuntu-mate 15.04 bedzie w wersji LTS? Srodowisko MATE moze z powodzeniem zastapic skadinad swietne srodowisko Xfce, ktore niestety nie rozwija sie tak dynamicznie jakbysmy tego chcieli. Zobaczymy jak będzie ze srodowiskiem MATE, zyczymy wszystkiego najlepszego programistom MATE’a :-)

    • Super, zgadza się. ja uwielbiałem ubuntu, z gnome 2.32 – było dla mnie idealne. Nowy wygląd mnie zniechęcił totalnie – i się przesiadłem na debiana 6 ;). Potem kombinowałem z mintem z MATE. A teraz wróciłem do ubuntu mate !!! Mam 14.04.1 LTS – jestem zachwycony – moje stare ubuntu – WoW !!! ;)

Odpowiedz