Ubuntu na DVD?

Ubuntu na DVD?

przez -
16 423
Canonical Ubuntu

Robbie Williamson z Canonical widząc, że nikt jak dotąd nie podjął się oficjalnej próby umieszczenia Ubuntu na DVD, postanowił to zrobić. I okazuje się, że takie poczynania muszą zostać spełnione. Rozwój systemu ciągle zwiększa jego objętość, co uniemożliwi przechowywanie go na CD czy PenDrive.

Ciągłe usuwanie takich narzędzi jak GIMP po to, aby system mógł się pomieścić na standardowym CD, a następne ich ściąganie i instalowanie, jest bardzo uciążliwe, tym bardziej, że przydatnego oprogramowania przybywa. Dlatego też umieszczenie systemu na DVD stanie się koniecznością.

Jednak pomysł ten nie ma dotyczyć standardowych wydań. Tylko wydania LTS i jedynie w wersjach poprawkowych, takich jak niedawno wydane Ubutnu 10.04.01,  mają znaleźć się na DVD. Dzięki temu da się uniknąć podwójnej pracy dla deweloperów Ubuntu przy udostępnianiu obrazu systemu.

Takie rozwiązanie może wydawać się dobre. Jednak, co na to użytkownicy, którzy będą zapewne skazani na ściąganie ogromnych wielkości plików obrazu systemu?