Ubuntu Phone zadebiutują w październiku

Ubuntu Phone zadebiutują w październiku

przez -
20 666
Canonical Ubuntu

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się bieżący rok pod względem debiutów na rynku smartfonów. Na początku października pojawią się pierwsze urządzenia pod kontrolą systemu Ubuntu. O wiele wcześniej, bo jeszcze w tym miesiącu, dostęp do systemu uzyskają deweloperzy aplikacji, który będzie zoptymalizowany do współpracy z Samsung Galaxy Nexus. Nie wiadomo jeszcze na jakich rynkach dostępne będą smartfony z Ubuntu Phone.

Ubuntu Phone

Po raz pierwszy Ubuntu Phone zaprezentowano na początku roku (na pokładzie wymienionego wcześniej Galaxy Nexus), gdzie duży nacisk postawiono na gesty (brak fizycznych przycisków), które mają znacznie ułatwić korzystanie ze smartfona. System korzysta z interfejsu graficznego Unity, znanego z desktopowego Ubuntu. Ponadto smartfony mają stać się narzędziem do pracy, z którego będziemy mogli korzystać podczas podróży czy pracy w biurze, a wszystko to dzięki możliwości podłączenie do specjalnej stacji dokującej, która da nam możliwość korzystania z dodatkowego monitora i klawiatury.

Oprócz Ubuntu Phone, w pierwszym kwartale tego roku ma pojawić się SDK dla deweloperów aplikacji dla Sailfisha oraz do deweloperów mają trafić pierwsze smartfony z system Firefox OS.