Ubuntu Tablet

Ubuntu Tablet

przez -
46 1041
Canonical Ubuntu Tablet

Canonical ujawniło swoje nowe urządzenie mobilne – Ubuntu Tablet. Jego interfejs posiada pewne elementy system Ubuntu Phone OS, a dodatkowo posiada kilka nowych funkcji. O Ubuntu na tabletach mówiło się już od jakiegoś czasu, a dowody na to były w postaci działających próbek systemu na tabletach Google Nexus 7.

Canonical Ubuntu Tablet

Ubuntu Tablet ze średniej półki:
Procesor Cortex A15 x2, 2 GB pamięci RAM, minimum 8 GB pamięci flash, ekran o przekątnej 7 – 10 cali oraz dotyk obsługujący 4 palce.

Ubuntu Tablet z wyższej półki:
Procesor Cortex A15 x4, 4 GB pamięci RAM, minimum 8 GB pamięci flash, ekran o przekątnej 10 – 12 cali oraz dotyk obsługujący 4 – 10 palców.

Side Stage – używanie aplikacji z telefonu i tabletu w tym samym czasie
To nowa funkcja, która pozwala użytkownikom na szybkie przełączanie się pomiędzy aplikacjami na tablety i telefony. Służy do tego prawa krawędź ekranu. Ważne jest, aby aplikacja pisana pod tablet wspierała ową funkcję.

Side Stage - tablet multitasking mojo

Kontrola interfejsu przy pomocy głosu oraz współdzielenie pulpitu
Tablet z Ubuntu wprowadzi rozpoznawanie komend przy pomocy głos, ale także współdzielenie interfejsu z Ubuntu Phone OS.

HUD - kontrola interfejsu za pomocą głosu

Dodatkowo, jeżeli podłączymy klawiaturę i myszkę, nasz tablet stanie się pełnoprawnym PC, na którym można uruchomić aplikacje znane z laptopów i komputerów stacjonarnych. Można go także wykorzystać, jako centrum multimedialne, podłączając do telewizora.