udev i udevadm – podręczniki po polsku

udev i udevadm – podręczniki po polsku

przez -
0 621
Open Source

Zapraszam do korzystania i sprawdzania tłumaczeń oryginalnych podręczników z paczki udev-128, które zrobiłem w ciągu ostatnich paru dni, jeśli ktoś z Was ma ochotę czytać polskie wersje. A zapewne będzie co poprawiać, bo nie testowałem wszystkich wątpliwych zdań. Polecenie udevadm pojawiło się w wersji 117 UDEV, zastępując kilka dotychczasowych (udevtrigger, udevinfo, udevtest, udevmonitor, udevsettle). Dla zachowania wstecznej kompatybilności stare polecenia pozostały jako linki do niego i można odwoływać się do nich w dotychczasowy sposób.

  1. udev
  2. udevadm
  3. całość w archiwum tar.gz

Nie doszukałem się w paczce tłumaczeń tych podręczników na inne języki, więc nie mam pojęcia czy moja propozycja tłumaczenia ma szansę zostać dołączona do kolejnych wydań. Nie doszukałem się też innych polskich tłumaczeń ;)

Przy okazji, nie mogę doszukać się dobrego konwertera z formatu Docbook XML do troffa, w którym wychodzą manuale. Po konwersji za pomocą “xmlto man” gubione są “ł” oraz “ó”, które potem trzeba masowym poleceniem przywracać. Polecenia xmltoman oraz docbook2x-man miały problem same z sobą lub ze zbugowanymi bibliotekami, do których się odnosiły.

Źródła wziąłem stąd.

Autor: Tomasz Nowiński, źródło: linux.pl.