Trine Enchanted Edition została wydana na Linuksa

Trine Enchanted Edition została wydana na Linuksa

przez -
2 1041
Trine

Niecałe pół roku temu ekipa z Frozenbyte (twórcy obu części gry Trine oraz kilku pomniejszych gier) ogłosiła na platformie Steam, że trwają prace nad przeniesieniem pierwszej części gry na nowszy silnik, wykorzystany w grze Trine 2. Zabieg ten miał na celu wyeliminowanie wielu błędów poprzedniczki, takich jak zbyt oddalone od siebie automatyczne zapisy czy brak trybu sieciowej kooperacji, ale również ulepszyć w znacznym stopniu grafikę gry i, co najważniejsze, stworzyć oficjalne wsparcie dla systemów Mac i Linux na platformie Steam. Po tygodniach pracy nad portem, ulepszona edycja Trine została wydana.

Nowa wersja nosi nazwę Trine Enchanted Edition. Poza poprawkami na tle graficznym i silnikowym, żadna dodatkowa zawartość nie została dodana do gry. Użytkownicy platformy Steam, którzy posiadają Trine mogą ją ulepszyć w ramach darmowej aktualizacji. Osoby, które gry nie mają mogą ją bez problemu kupić poprzez Steam, gog.com lub Humble Store. Jak się rozszerzenie sprawdza w akcji możemy zobaczyć na poniższym trailerze, wydanym przez twórców:

2 Komentarze

  1. Warto dodać kilka rzeczy. Wersja z gog.com nie zawiera (jeszcze) linuksowej, natomiast wersja z humbla zawiera jedynie wersję klasyczną trine 1 (drm free) bez edycji rozszerzonej, mimo wszystko dają klucz na steam, skąd można pobrać wersję ee.
    Co do EE ze Steam. To można ją już pobrać, ale nie uruchomimy bo jest brakujący plik wykonywalny. Trzeba wprowadzić hasło do bety (dostępne na steam w forum społeczności i stronie twórców) i dopiero możemy uruchomić Trine EE dla Linuksa.
    Inna sprawa, że obecny build ma masę błędów w tym został skompilowany dla instrukcji SSE3, a więc posiadacze procesorów pokroju Phenom II czy Athlon II sobie nie pograją (w tym ja) póki co – trzeba czekać na poprawkę.

Odpowiedz