UNG’s not GNU?

UNG’s not GNU?

przez -
4 505
Open Source

Na łamach serwisu Royal Ideas pojawił fragment dokumentu, który jakoby wyciekł z Microsoftu. Trudno jest stwierdzić, czy jest to prawda, jednak sam tekst jest bardzo interesujący i szybko pojawia się na kolejnych serwisach internetowych. Dokument ten opisuje projekt o nazwie UNG, który ma być zestawem narzędzi podobnym do tych stworzonych w ramach GNU oraz frameworków, które będą całkowicie zgodne z istniejącym oprogramowaniem GNU oraz standardami.
Narzędzia te mają działać natywnie pod kontrolą systemu Windows Vista oraz umożliwiać bezproblemowe działanie na tym systemie aplikacji napisanych dla GNU/Linuksa. Jak się dowiadujemy z tego dokumentu Steve Ballmer, w ostatni piątek 23 lutego, marzy o powrocie czasów silnego własnościowego środowiska uniksowego udowadniając przywiązanie Microsoftu do interoperacyjności. Należy zauważyć, że dzień 23 luty to sobota. Jest to jeden z błędów zawartych w artykule.

Celem Microsoftu ma być dostarczenie kompletnego pakietu dla użytkownika, który preferuje środowiska Linuksowe. Projekt UNG (UNG’s not GNU) ma być wydany w 2009 roku. Jeśli okaże się, że dokument jest prawdziwy historia zatoczy koło. Projekt GNU powstał jako wolna implementacja uniksowych narzędzi. Teraz Microsoft próbuje stworzyć własnościową implementację narzędzi GNU.

Źródło: dobreprogramy.pl.