Urządzenie Livebox TP nie do końca bezpieczne?

Urządzenie Livebox TP nie do końca bezpieczne?

przez -
2 382
Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Dość niedawno odkryto w urządzeniu Livebox TP dość poważny błąd, dzięki któremu atakujący bez problemu mógł zawiesić urządzenie lub sprawić aby było nie stabilne (poprzez atak DoS). Luka ta polegała na przepełnieniu bufora. Istnieje groźba użycia tej podatności do wykonania dowolnego kodu w sposób zdalny.

Na szczęście nie wszyscy użytkownicy urządzenia Livebox TP są zagrożeni tą luką, otóż atak ten może zostać przeprowadzony jedynie z lokalnej sieci. Póki co twórcy Liveboksa nie opublikowali jeszcze aktualizacji łatających tą lukę w związku z czym CERT zaleca skonfigurowanie urządzenia tak aby osoby z poza sieci LAN nie mogły nim zarządzać, oraz zaleca się włączenie sieci bezprzewodowej standardu WPA lub WPA2.

 • zalecane jest skonfigurowanie urządzenia tak, by nie było możliwe zarządzanie nim spoza sieci LAN oraz włączenie w sieci bezprzewodowej standardu WPA lub WPA2.

  CERT zaleca skonfigurowanie urządzenia tak aby osoby z poza sieci LAN nie mogły nim zarządzać, oraz zaleca się włączenie sieci bezprzewodowej standardu WPA lub WPA2.

  bad copypaste is bad

 • xyz

  "…dlatego zalecane jest skonfigurowanie urządzenia tak, by nie było możliwe zarządzanie nim spoza sieci LAN.."

  "…atak ten może zostać przeprowadzony jedynie z lokalnej sieci…"

  chyba to jakaś bzdura wychodzi