Valve nie ma w planach wydania DOTA 2 Workshop Tools na systemy...

Valve nie ma w planach wydania DOTA 2 Workshop Tools na systemy Linux

przez -
15 2350
Valve

Wczorajsza premiera DOTA 2 Reborn była głośnym wydarzeniem na całym świecie. Valve tym samym ukończyło wszystkie prace nad silnikiem Source 2 oraz przystosowało warsztat DOTA 2 Workshop Tools do różnego rodzaju modyfikacji. Wiele osób zadaje sobie pytanie: kiedy wyjdzie to narzędzie na systemy Linux? Otóż raczej go nie będzie w najbliższym czasie. Skąd ta pewność? Udało nam się dotrzeć do rozmów na GitHubie, gdzie jeden z użytkowników założył temat: Dota 2 Workshop Tools Alpha : Failed to start game (missing executable). Czytając po kolei komentarze ludzi, natrafiamy na wypowiedź osoby z zespołu deweloperów Valve.

Oto ona:

Sorry but there are no plans to support the Workshop Tools on anything other than Windows. I’m going to close this out as there’s no Reborn bug. You could potentially open a Steam bug but in my testing it appeared to work correctly.

Chciała ona w ten sposób zamknąć kategorycznie ten błąd oraz wszelką dyskusję odnośnie innych systemów operacyjnych. Można by wysnuć stąd wniosek, że Valve nie chce dalej rozwijać swojego systemu SteamOS, jeżeli nie mają oni obecnie nawet wersji testowej warsztatu, bez którego gra DOTA 2 by praktycznie nie istniała.

15 Komentarze

  • W pewnym sensie tak. Jeżeli Valve nie ma w planach wydania tak ważnego narzędzia, jak swój warsztat na systemy Linux, w tym SteamOS to raczej nie ma co liczyć, że ukończy swój własny system.

  • Zwłaszcza że premiera maszynek parowych ma być już w listopadzie. A system dalej wygląda jak beta. :/

  • Nie, jeżeli będzie kiepski po prostu jej nie kupię. To, że lubię Linuksa nie znaczy, że jestem jakimś pachołkiem do pomagania. Rozumiem, gdyby valve było non-profitową fundacją, wtedy chętnie bym pomógł, ale valve to korpo, zarabiają to niech radzą sobie sami.

  • A po co komu na konsoli narzędzia deweloperskie? To urządzenie do podłączania telewizora.
   Z drugiej strony MS zakomunikowało, że na Windows, Steam będzie miało pierwszeństwo przed ich sklepem i MS nie będzie im wchodziło w drogę. Czyli Win-Win.

Odpowiedz