Valve usuwa ikonki zgodności ze SteamOS z niektórych gier

Valve usuwa ikonki zgodności ze SteamOS z niektórych gier

przez -
13 2131
Steam

Kilku użytkowników Reddita zauważyło, że w ostatnim czasie firma Valve zaczęła usuwać ikonki zgodności ze SteamOS z niektórych gier. Jednymi z poszkodowanych okazali się deweloperzy gry Starbound, którzy szybko napisali do firmy z pytaniem, o co chodzi. Odpowiedź dostali jednak na Reddicie, po wrzuceniu informacji o takim kontakcie. Okazuje się, że Valve poczyniło takie kroki z powodu zewnętrznych zależności, np. w postaci bibliotek. Według firmy gra powinna działać od razu po zainstalowaniu i nie prosić i nic dodatkowego do pobrania.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że na systemie Windows praktycznie każda gra doinstalowuje swoje zewnętrzne biblioteki, choćby DirectX i Visual C++ Redistributable. I jakoś w tej kwestii firma nie usuwa zgodności z Windowsem.

We’ve been removing the store bit from games that cannot run against just the Steam Runtime, without additional dependencies on the host system. Games that fail this are impossible to support reliably across multiple distributions, and will not be publicly advertised on the Store as supporting Linux going forward.

All concerned games are still purchasable, installable and playable on Linux.

To my knowledge all developers have been made aware as we were doing this, let’s chat on Monday.