VectorLinux 6.0 RC1

VectorLinux 6.0 RC1

przez -
4 1189
VectorLinux

Robert Lange poinformował o wydaniu dystrybucji VectorLinux 6.0 RC1. W tym wydaniu poprawiono wiele błędów jakie zostały zgłoszone przez użytkowników systemu. Poprawiony został graficzny instalator systemu. Poprawiono w nim wygląd oraz przepisano od nowa wiele funkcji.

Plugin Flash został zaktualizowany do wersji 10. Aktualizacji uległy również takie aplikacje jak Firefox, Opera, Seamonkey, gFTP, Pidgin. System Vector Linux jest małą dystrybucją Linuksa, której celem jest zachowanie jak największej prostoty, przygotowany dla użytkowników domowych oraz biurowych.

Wydanie to bazuje na jądrze 2.6.27.7 wraz z najnowszymi wersjami sterowników do kart WiFi. Domyślnym środowiskiem graficznym jest Xfce wraz z LXDE. W systemie znajdziemy również takie aplikacje jak Abiword, Gnumeric, Mplayer, Xine, K3b, VLC.

4 Komentarze

  1. Kolejna dystrybucja! WOW!

    Byłoby super, jakbyście (prócz nowości w tej wersji) przedstawiali dla każdej z dystrybucji jej grupę docelową, specyfikę, filozofię, … cokolwiek, co pomogłoby zdecydować, czy jest to rzecz warta zainteresowania w konkretnym kontekście każdego użytkownika!

    Tomasz Bartczak

    Racjonalny Developer

Odpowiedz