Firma Oracle poinformowała o wydaniu aplikacji VirtualBox 3.2.12. Wydanie to zawiera jedynie poprawki na znalezione wcześniej błędy. Poprawiona została obsługa 64 bitowych systemów gości na 32 bitowym hoście. Usunięto wycieki pamięci w obsłudze NAT. Pojawiła się możliwość kasowania ostatniego snapshotu maszyny podczas jej pracy. W systemie Solaris, poprawiono wykrywanie napędów DVD podłączanych na USB. Usprawniona została obsługa myszek oraz klawiatur. Poprawiono też obsługę monitorów. Dodano brakujące wsparcie dla GLX 1.3 oraz usunięto kilka problemów związanych z zawieszaniem się wirtualnych maszyn przy korzystaniu z akceleracji 3D.
Dla Linuksa poprawiono kompilowanie modułu vboxvideo
w przypadku braku zainstalowanego DKMS. Pełna lista zmian znajduje się na stronie virtualbox.org.
Świetnie, że tak to poprawiają, ale mogli by dać jakieś uniwersalne sterowniki dla dystrybucji Linuksa pod kartę graficzną.
W sumie to kilka gier mi działa na Linuksie w którym uruchamiam VirtualBoxa z Windowsem. Szkoda, że VB może maksymalnie udostępnić 128 MB RAMu dla karty graficznej.
128MB ale masz namyśli dla zewnętrznej akceleracji 3D, bo ta grafika w VB to śmiech na sali jest :)