VirtualBox 4.1.2

VirtualBox 4.1.2

przez -
3 602
Oracle VirtualBox

Firma Oracle wydała aplikację VirtualBox 4.1.2. Jest to pierwsza aktualizacja dla serii 4.1.0. Wydanie to zawiera kilka poprawek w interfejsie użytkownika, ale większość zmian tyczy się silnika całej aplikacji oraz eliminacji znalezionych błędów w poprzednim wydaniu. Poprawiona została obsługa 64 bitowego systemu gościa na procesorach AMD Fusion. Pojawiły się również nowe opcje w poleceniu VBoxManage. Możliwe stało się jednoczesne uruchamianie wielu maszyn wirtualnych za pomocą tego polecenia.

Poprawiono również obsługę instrukcji sysenter/sysexit dla systemów gości na hoście opartym o procesory Intel.

Kolejną ciekawą zmianą jest dodanie eksperymentalnego wsparcia dla hotplug dla SATA CD/DVD w poleceniu VBoxManage. Usprawnione zostało również klonowanie maszyn, które pojawiło się w wersji 4.1.0.

Poprawione zostały również Linux Additions dla jądra 2.6.37. Powodowały one czasem problem z systemem gościa. Usunięto również losowe pojawianie się kernel panic podczas hibernacji lub wyłączania maszyny hosta opartej o Linuksa.

Usunięto również kilka problemów jakie pojawiły się pod systemami Windows. Usunięto problem z wywalaniem się WinSAT oraz dodano poprawki do sterownika WDDM. Usunięto również dwa problemy ze współdzielonymi katalogami. Niektóre aplikacje czyściły pliki we współdzielonym katalogu. Usunięto również problem związany z oprogramowaniem antywirusowym oraz 64 bitową wersją systemu gościa.