Vista SP1 nie dla grafiki Intela?

Vista SP1 nie dla grafiki Intela?

przez -
11 631
Microsoft

Ile to razy głośno się mówi i pisze o tym, że Linux nie wspiera popularnego sprzętu, że brakuje sterowników, że Windows obsługuje wszystko. No cóż. Życie jest pełne niespodzianek. Jak można przeczytać na stronie Microsoftu, system Windows Vista wraz z dodatkiem Service Pack 1 nie będzie wspierał dużej ilości popularnego sprzętu. Problem dotyczy układów dźwiękowych i graficznych oraz oprogramowania Symantec.

Nic dziwnego. Już wcześniej informowaliśmy o programach jakie nie będą działać po SP1, nie mówiąc już o problemie naklejek Windows Vista Capable.

Wracając do sterowników, które stracą wsparcie. Najdłuższa lista braku kompatybilności tyczy się sterowników audio. Znajdziemy na niej drivery do Realtek AC’97, SigmaTel, Creative Audigy i Conexant HD Audio.

Wraz z Vistą SP1 nie zadziałają także czytniki linii papilarnych AuthenTec oraz UPEK, obsługiwane przez starsze wersje sterowników. Taki sam problem dotyczy czytnika kart pamięci Texas Instruments oraz modułu WiFi Sierra Aircard 580.

Niekompatybilne z SP1 okazały się także sterowniki dla układów kart graficznych Intela. Problemy ze sterownikami zarówno w wersja 32- i jak i 64-bitowych.

Nie takie piękne wsparcie sprzętu dla Windowsa jak to niektórzy malują. Zatem, czy warto płacić za system, który nie wspiera naszego sprzętu, czy lepiej pobrać Linuksa za darmo, który nie ma z tym większych problemów? Wybór należy do Ciebie.