Konferencje

25 lutego odbędzie się webinar przygotowywany we współpracy EuroLinux oraz Linux Polska. Podczas wydarzenia wyjaśnione zostaną konsekwencje zakończenia wsparcia dla jednej z najpopularniejszych dystrybucji Enterprise Linux – CentOS – oraz przedstawione alternatywy.

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 roku firma Red Hat ogłosiła zakończenie wsparcia dla najnowszej wersji CentOS-a wraz z końcem 2021 roku. Informacja ta dla wielu firm wiąże się z koniecznością przesiadki na inny system Enterprise, głównie ze względów bezpieczeństwa. Zapowiadany CentOS Stream po tej dacie stanie się bowiem swoistym poligonem doświadczalnym dla Red Hat Enterprise Linux.

Podczas webinaru wyjaśnione zostanie, co tak naprawdę oznacza decyzja Red Hata i jak wpłynie ona na przyszłość Projektu CentOS. Padną odpowiedzi na ważne pytania – czy nadal będzie można korzystać z CentOS-a na serwerach produkcyjnych oraz z jakimi konsekwencjami dla użytkowników wiąże się zamiana CentOS-a na CentOS Stream. Agenda wydarzenia przewiduje również przegląd alternatywnych rozwiązań dla CentOS-a z krótką analizą, które dystrybucje są warte uwagi, a które są zdecydowanie gorszym wyborem. Prelegenci opowiedzą także o tym, jak przygotować się do zmiany systemu, aby ta była możliwie jak najmniej inwazyjna, w szczególności dla administratorów, którzy dysponują dziesiątkami, setkami czy tysiącami instancji CentOS-a.

Agenda webinaru:

1.  Koniec wsparcia dla CentOS – daty i fakty.
2.  Konsekwencje dla środowisk produkcyjnych.
3.  Alternatywy dla CentOS – krótki przegląd.
4.  Live demo – migracja systemu CentOS na przykładzie EuroLinux.
5.  Sesja pytań i odpowiedzi.

Data wydarzenia: 25.02.2021 godz. 10:00
Forma: transmisja online (browser-based)
Wstęp: darmowy (wymagana rejestracja).

Szczegóły pod linkiem: https://pl.euro-linux.com/blog/koniec-centos-jakiego-znamy-przeglad-alternatyw/

Czas trwania: 1 godzina

Brak komentarzy

Odpowiedz