WebKitGTK+ 2.2 ze wstępną obsługą Waylanda i sprzętową akceleracją wideo

WebKitGTK+ 2.2 ze wstępną obsługą Waylanda i sprzętową akceleracją wideo

przez -
11 635
Open Source

Carlos Garcia Campos ogłosił wydanie WebKitGTK+ 2.2.0, przenośnej wersji silnika renderowania stron www WebKit dla platformy GTK+. Dodano wstępną obsługę Waylanda, podczas kompilacji z GTK+ 3.10, ale nie ma zaimplementowanych jeszcze wszystkich funkcji Waylanda. Wystarcza to jednak, aby móc uruchomić silnik pod kompozytorem Weston, z obsługą WebGL.

Dodano sprzętową obsługę akceleracji wideo, poprzez używanie GStreamera z akceleracją OpenGL. WebKitGT+ otrzymał także Inspektora sieciowego, który został dodany z udziałem firmy Apple. Prócz tego pojawiło się wsparcie wstrzykiwania własnego kodu JavaScript, udoskonalono obecne wsparcie WebKit2, pojawiły się nowe dodatki API i naprawiono wiele błędów.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 354

przez -
0 588

11 Komentarze

 1. Po pierwsze WebKit pochodzi bezpośrednio od KHTML stworzonego przez KDE.
  Po drugie podczas gdy Qt porzuca QtWebKit na rzecz QtWebEngine opartego na świetnym silniku renderowania Chromium, GTK dalej rozwija swojego powolnego bubla WebKitGTK+ odkrywając koło na nowo tylko z mizernym skutkiem.
  GTK znowu błysło…

  • Od sforkowania projektu Webkit i nazwania go Blink przez Google, minęło zaledwie pół roku więc może wyjaśnisz nam wszystkim dlaczego nazywasz silnik renderowania chromium "świetnym" w porównaniu do oryginalnego projektu, chociaż tak naprawdę różnią się one znacznie tylko implementacją javascriptu.

   V8 może jest bardziej wydajne niż jscore ale to za mało żeby mówić o "świetnym silniku renderowania chromium", cokolwiek to znaczy.

   Przez takich oszołomów nie mogę się przekonać do KDE…

  • Qt zastępuje i tak całkiem niezły _QtWebKit_ silnikiem z Chromium (nie ważne pod jaką nazwą). Bo lepiej wspomóc tamten silnik i nie wynajdywać koła na nowo.
   Natomiast WebKitGTK- nie dorasta do pięt nawet QtWebKit, ale jak zwykle gnomiarze idą w zaparte. Bo przecież jakby to było zrobić coś razem z innymi i przyznać, że sami zrobili bubel? A przede wszystkim jak by to było nie wsadzić gdzieś ciężkiego GObjectu i tony zależności od libgówien?!

   > Przez takich oszołomów nie mogę się przekonać do KDE…
   Raczej przez swoją niewiedzę, oszołomie.

  • Dobrze, że KDE nie dorzuca tony zależności w postaci kdelibs, poza tym dalej nikt nie doczekał się od ciebie testów wykazujących powolność GTK+ więc skończ te swoje kazania wygłaszać, bo tylko szkodzisz społeczności KDE jak nikt inny.

  • Co mają zależności KDE do Qt?
   Tak samo GTK- to nie Gnome, choć do ich autorów chyba to akurat nie dociera.

   Ale skoro już temat KDElibs poruszasz, to poczekaj na KDE Frameworks 5, będącymi samoistnymi rozszerzeniami dla Qt, a więc lekkimi zależnościami pozwalającymi na ich wygodne użycie w programach spoza KDE. (Oczywiście nie w tych z gnome, bo ich autorzy są uprzedzonymi kretynami.)

Odpowiedz