WeWi SOL – laptop zasilany przez energię słoneczną z Ubuntu

WeWi SOL – laptop zasilany przez energię słoneczną z Ubuntu

przez -
8 1298
WeWi Sol

WeWi Telecommunications Inc. zapowiedziało wprowadzenie do swojej oferty laptopa SOL, który prócz normalnego zasilania z baterii i sieci, będzie posiadał baterie słoneczne. Domyślnym systemem ma być Ubuntu, który będzie pracował na dwurdzeniowym procesorze Intel Atom D2500 o taktowaniu 1.86 GHz, karcie graficznej Intel GMA3600, 2.5 calowym 320 GB dysku twardym marki Seagate i pamięciach Kingston DDR3 od 2 do 4 GB.

Prócz tego:

 • Wyświetlacz: 13.3 cala WXGA o rozdzielczości 1366 x 768
 • Kamera: 3 Megapiksele
 • Dźwięk: Realtek ALC661 HD Audio, wbudowane dwa głośniki oraz mikrofon
 • Party: 3 x USB 2.0, mini-jack, HDMI, LAN, czytnik kart
 • Łączność: modem 3G/4G/LTE, gpsOne Gen8A, WiFi, Bluetooth 4.0

Baterie słoneczne mają pozwalać na pracę od 8 do 10 godzin, w zależności od obciążenia.

8 Komentarze

  • Wiadomo, że sterowniki do GMA 3xxx są na Linuxa strasznie kiepskie – o ile sam system działa całkiem dobrze, to już cokolwiek z 3D można sobie odpuścić.

 1. Wielka nowość to nie jest. Gdy był "szał" na laptopa Efiki, z wnętrznościami, jak z komórki, dokleiłem panel słoneczny na pokrywę ekranu i dorobiłem elektronikę, która pracowała równolegle z baterią.
  Całkiem zmyślnie to do dziś pracuje ale cierpi nieco od wady konstrukcyjnej wieku dziecięcego – by ogniwa słoneczne uzyskiwały najlepszą wydajność muszą być wystawione bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Przyklejając panel do klapy generalnie otwierając laptopa zacieniam źródło zasilania. Ale przy tak małym poborze prądu, jak ma Efika nie stanowiło to wielkiego problemu. Najdłużej wszystko razem pracowało 17 godzin "outdoor".

 2. WeWi SOL – laptop z Ubuntu zasilany przez energię słoneczną.

  WeWi Telecommunications Inc. zapowiedziało wprowadzenie do swojej oferty laptopa SOL, który, oprócz normalnego zasilania z baterii i sieci, będzie posiadał baterie słoneczne. Domyślnym systemem ma być Ubuntu, które będzie pracować na dwurdzeniowym procesorze Intel Atom D2500 o taktowaniu 1,86 GHz, karcie graficznej Intel GMA3600, 2,5-calowym 320GB dysku twardym marki Seagate oraz pamięciach Kingston DDR3 od 2 do 4 GB.

  Pozostałe dane komputera:
  – wyświetlacz: 13,3 cala WXGA o rozdzielczości 1366×768
  – kamera: 3 megapiksele
  – dźwięk: Realtek ALC661 HD Audio, wbudowane dwa głośniki oraz mikrofon
  – porty: 3 x USB 2.0, mini-jack, HDMI, LAN, czytnik kart
  – łączność: modem 3G/4G/LTE, gpsOne Gen8A, WiFi, Bluetooth 4.0

  Baterie słoneczne mają pozwalać na pracę od 8 do 10 godzin w zależności od obciążenia.

Odpowiedz