Wiedźmin 2: Zabójcy królów będzie na Linuksie?

Wiedźmin 2: Zabójcy królów będzie na Linuksie?

przez -
13 788
Wiedźmin 2 - Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy królów to gra komputerowa stworzona przez polskie studio CD Projekt RED, która została wydana 17 maja 2011 roku na platformy Microsoft Windows, XBox 360 i OS X. Opiera się ona na autorskim silniku RED Engine, specjalnie zaprojektowanym na potrzeby nowej produkcji przygód Geralta z Rivii. Kilkanaście godzin temu w bazie steamdb.info pojawił się wpis: The Witcher 2 Linux Beta Retail, sugerujący, że trwają aktualnie prace nad wersją gry dla systemów Linux.

 • Zen_Xen_ni

  Ciekawe skąd ta nagła zmiana w podejściu CD projekt… Raptem parę miesięcy temu zarzekali się że absolutnie nie ma szans na linuksowe wersje wiedźminów. Pożyjemy, zobaczymy.

  • Discord

   Może zły przykład ale GOG też długo twierdził że pingwinka nie będzie w ogóle wspierał.

  • Magnum44pl

   Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :) Może widzą potencjał w Linuxie? Albo to dzięki Valve, które otworzyło kod narzędzia do przerabiania silników z DirectX do OpenGL? :)

  • Roomcays

   Powiem Wam ciekawostkę – Wiedźmina III przełożyli na luty 2015 (rok obsuwy), a sami zainwestowali w http://www.halodoktorze.pl/ — tylko nie jestem pewien z jakim rezultatem.
   Może słabo im to się opłaciło i dlatego szukają dodatkowych funduszy? ;)

   Mnie w każdym razie pasuje, Wiedźmin to bardzo zacna seria, a “dwójki” jeszzce nie ukończyłem (“jedynkę” ukończyłem — polecam każdemu!)

  • suore

   Może dlatego że społeczność ich cisła?