Wiedźmin 2: Zabójcy królów będzie na Linuksie?

Wiedźmin 2: Zabójcy królów będzie na Linuksie?

przez -
13 1618
Wiedźmin 2 - Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy królów to gra komputerowa stworzona przez polskie studio CD Projekt RED, która została wydana 17 maja 2011 roku na platformy Microsoft Windows, XBox 360 i OS X. Opiera się ona na autorskim silniku RED Engine, specjalnie zaprojektowanym na potrzeby nowej produkcji przygód Geralta z Rivii. Kilkanaście godzin temu w bazie steamdb.info pojawił się wpis: The Witcher 2 Linux Beta Retail, sugerujący, że trwają aktualnie prace nad wersją gry dla systemów Linux.

Podobne artykuły

13 Komentarze

 1. Ciekawe skąd ta nagła zmiana w podejściu CD projekt… Raptem parę miesięcy temu zarzekali się że absolutnie nie ma szans na linuksowe wersje wiedźminów. Pożyjemy, zobaczymy.

  • Może zły przykład ale GOG też długo twierdził że pingwinka nie będzie w ogóle wspierał.

  • Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :) Może widzą potencjał w Linuxie? Albo to dzięki Valve, które otworzyło kod narzędzia do przerabiania silników z DirectX do OpenGL? :)

  • Powiem Wam ciekawostkę – Wiedźmina III przełożyli na luty 2015 (rok obsuwy), a sami zainwestowali w http://www.halodoktorze.pl/ — tylko nie jestem pewien z jakim rezultatem.
   Może słabo im to się opłaciło i dlatego szukają dodatkowych funduszy? ;)

   Mnie w każdym razie pasuje, Wiedźmin to bardzo zacna seria, a „dwójki” jeszzce nie ukończyłem („jedynkę” ukończyłem — polecam każdemu!)

Odpowiedz