Kilka dni temu wspomnieliśmy, że w bazie steamdb.info pojawił się wpis: The Witcher 2 Linux Beta Retail, sugerujący, że trwają aktualnie prace nad wersją gry dla systemów Linux. Dzisiaj jeden z użytkowników podesłał nam zrzut ekranu pokazujący grę pobraną i zainstalowaną pod Linuksem. Okazuje się zatem, że polskie studio CD Projekt RED już wcześniej musiało przygotować odpowiedni port i czekało jedynie na dobry moment.

























Szymek Motyka liked this on Facebook.
Bartek Seliga liked this on Facebook.
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dostępny dla Linuksa | OSWorld.pl http://t.co/ooXNJplTS3
Już wcześniej pobrać się ją dało, ale przy próbie uruchomienia pojawiał się błąd o braku pliku wykonywalnego, czy jakoś tak…
Więc pytanie pozostaje, czy faktycznie da się ją uruchomić, czy nadal tylko pobrać?
Dostaliśmy potem informację, że nadal brakuje pliku wykonywalnego, ale nie wiadomo czy to wina braku tego pliku, czy problem otwartych sterowników, bo autor używał HD 4850.
Niestety wygląda na to, że nie da się uruchomić – Radeon HD 7400M na Catalyście.
Sterowniki usuwają pliki wykonywalne? A to złośliwce!
A na poważnie, póki co nie ma ogólnie dostępnych linuksowych binarek – albo robią wewnętrzne testy, albo (mniej prawdopodobne) W2 ściąga się przez błąd w repozytoriach Steama.
…albo obie opisane przez Ciebie sytuacje maja miejsce ;-). Generalnie to jesli robia testy, po co by byla aktywna opcja instalacji :)
Michał Olber liked this on Facebook.
Mikołaj Sklepik liked this on Facebook.
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dostępny dla Linuksa | OSWorld.pl http://t.co/nIzktXKD9B via @OSWorldpl
Oficjalnie jeszcze nie jest, tzn. w sklepie nie ma ikonki Linuksa. Ale skoro już tak dalego poszli, to raczej będzie, pytanie tylko kiedy da się zagrać
Ja tam czekam na Planetary Annihilation oraz Kerbal Space Program i widze, ze juz jest w „early access” dla obydwu i to natywnie na linuxa :)
kurcze. jeżeli jest oficjalnie na steamie, to niech dadza installer dla goga.
no i w cdp.pl też by się przydał
Piotr Ciążyński liked this on Facebook.
[…] zadowolić szczególnie użytkowników kart graficznych ATI grających w niedawno przeniesionego Wiedźmina. Znajdujące się w nowym wydaniu, zaktualizowane sterowniki graficzne zawierają parę […]
[…] istnego gradu butelek z Wine(m). Obyśmy tylko się nim nie zachłysnęli, tak jak premierą drugiej części Wiedźmina czy wątpliwym działaniem Limbo, gdy kilka tysięcy osób biorących udział w w akcji Humble […]