Wikimedia CEE 2015 – krótkie sprawozdanie

Wikimedia CEE 2015 – krótkie sprawozdanie

przez -
0 1334
Wikimedia Foundation

Kilka dni temu zakończyła się konferencja Wikimedia CEE 2015. Jako miejsce wybrano urokliwą miejscowość Voore w Estonii. Pojawiło się łącznie 67 osób z prawie wszystkich krajów regionu oraz przedstawiciele Wikimedia Foundation. Uczestnicy zostali rozlokowaniu w ośrodku wypoczynkowym, dzięki czemu była możliwość prowadzenia obrad także po kolacji, nawet do późnych godzin nocnych. Tegoroczna konferencja miała więcej wykładów i warsztatów, szczególnie aktywni byli pracownicy Wikimedia Foundation, którzy zaangażowali się bardziej. Zainteresowani mogą zobaczyć przebieg całej konferencji, czytając etherpady, które są zebrane pod adresem: https://etherpad.wikimedia.org/p/ceem2015.

Warto wspomnieć o polskiej delegacji, która była najliczniejsza. Polscy uczestnicy wygłosili łącznie 9 wykładów oraz byli bardzo aktywni w dyskusjach, pomocy przy organizowaniu warsztatów, a także w czasie spotkań towarzyskich.

Z pomysłów i projektów jakie omawiane były na konferencji i które ew. można przenieść na polski grunt:

  • Konkurs fotografii naukowej – być może jeśli nawet w tym roku nie damy radę do tego dołączyć, warto o tym pomyśleć w przyszłym,
  • Wikicamp dla polskiej mniejszości armeńskiej (we współpracy z Wikimedia Armenia) i potem ew. nasz własny wikicamp,
  • Ew. rozwinięcie “Roku obrzędowego” do współpracy zagranicznej.