Windows nie będzie OpenSource!

Windows nie będzie OpenSource!

przez -
4 358
Microsoft

Podczas wystąpienia na Minority Students Day, Steve Ballmer spytany czy w przyszłości Microsoft udostępni kod źródłowy Windows i wypuści go na wolnej licencji odpowiedział, że nie wypuści kodu na licencji open source. Dlaczego? Bo mu się to nie opłaca.Słowa Steve’a Ballmera:

Nie. Ale… dokładnie — co to znaczy open source? Otwarta wersja Windows oznaczałaby, że nie tylko upublicznilibyśmy kod źródłowy, ale również rozdalibyśmy go za darmo (przyp. tłum. mówiąc “make it free” na 99% Ballmer nie rozumie tego co rozumie pod tym pojęciem Richard Stallman). Oto chodzi w open source! Nie bylibyśmy gospodarzami Minority Student Day gdyby Windows był open source, ponieważ nie uzyskalibyśmy wystarczających zysków, aby zapłacić ludziom. Nie mówię, że open source to coś złego, ale po prostu nie opłacimy dzięki niemu rachunków firmy. Dlatego też nie możemy przejść na taki model rozwoju. Dajemy wam darmowe napoje. Jeśli rozdamy za darmo Windows, będziecie musieli za nie zapłacić. To po prostu nie zgadza się ze sposobem w jaki działami.”

Podobne artykuły

  • Michał Olber

    To chociaż zmieńcie cenniki waszych usług, bo aktualne są nie do przyjęcia przez społeczeństwo. Jak mam coś kupować za 300zł, to niech to będzie porządne i nie wersji rozwojowej jeszcze, gdzie dopiero 2 lub 3 SP to naprawia.Co daje około 3-4 lat czekania.

  • "Nie bylibyśmy gospodarzami Minority Student Day gdyby Windows był open source, ponieważ nie uzyskalibyśmy wystarczających zysków, aby zapłacić ludziom."

    znalezliby sie sponsorzy. i tak wiekszosc ludzi jezdzi na konferencje microsoftu bo daja darmowe drinki, jedzenie i gadzety :]

  • rozwijać takie badziewie ?? nie dzięki nich ludzie siedzą i rozwijają sią na normalnych systemach typu UNIX/linu niż ten syfny Windows

  • …narazie mu się nie opłaca…