Wine 1.3.25

Wine 1.3.25

przez -
6 473
Wine

Udostępniono Wine 1.3.25 (“Wine is not an emulator”) – oprogramowania umożliwiającego wykonywanie aplikacji przeznaczonych dla Microsoft Windows w środowisku systemu operacyjnego Linux, Solaris, FreeBSD. Przy pomocy bibliotek Wine można również przenosić niektóre aplikacje systemu Windows do natywnych plików binarnych systemu Unix. Wine nie jest emulatorem systemu Windows, a implementacją WinAPI dla środowiska X11.

Najważniejszą zmianą w tym wydaniu jest przepisanie wsparcia dźwięku, używając architektury Win7. Usunięto także stare sterowniki audi dla Jack, NAS i ESD. Dokonano zmian w architekturze sterownika graficznego dla silnika DIB. Dodatkowo ulepszono obsługę powłoki kosza, a także wsparcie joysticka w DirectInput. Pojawiło się wstępne wsparcie stub w VBScript.

 • Chciałbym aby mi zadziałał DirectPlay TCP/IP w Strongholdzie!

  • Van

   A podmiany bibliotek .dll związanych z DirectPlayem próbowałeś? Mi DirectPlay po podmianie działał (w innych grach, w Strongholdzie nie poszło, ale bardzo możliwe, że to akurat była wina czego innego).

  • Zainstalowałem DirectPlay poprzez winetricks. O jakiej podmianie mówisz?

  • Van

   @Kamil Porębiński

   Tak jak tu jest to opisane: http://wiki.winehq.org/DirectPlayGames
   Wine niby robi to automatycznie, ale ja zdecydowałem się jednak zrobić to ręcznie. Dzięki temu TCP/IP w Heroes of Might and Magic 4 zadziałał, w Stronghold nie (ale powtarzam, że nie jestem pewien, czy to była akurat wina niedoimplementowania DirectPlay w moim Wine, czy też mój kolega miał niewłaściwą wersję gry).

  • W wolnej chwili sprawdzę. Dzięki! Póki co uruchomiłem sobie grę w Virtualboxie na Windowsie XP. Działa i można było pograć.

  • Van

   Poprawka, w mojej poprzedniej wiadomości zamiast

   "Wine niby robi to automatycznie"

   powinno być

   "Winetricks niby robi to automatycznie"