Wine 1.3.28

Wine 1.3.28

przez -
9 347
Wine

Wydane zostało Wine 1.3.28. Jest to wersja rozwojowa, która przynosi wiele ciekawych zmian. Wkrótce stanie się ona stabilnym wydaniem 1.4. Jedną z ważniejszych zmian jest wykorzystanie OpenGL do renderowania DirectDraw. Pojawiła się również wstępna wersja oprogramowania do przetwarzania VBScript (Visual Basic Script). Inne zmiany przynoszą wsparcie dla SetDIBitsToDevice w silniku DIB, automatyczny wybór sterownika dźwięku czy lepsze wsparcie dla informacji o wolumenie na systemach plików UDF.

Pojawiło się również okno dialogowe konfiguracji urządzenia w DirectInput.

Ponad to pojawiło się wiele drobnych poprawek oraz usprawnień w programie przetwarzającym cmd. Przypominamy, że stabilnym wydaniem jest nadal Wine 1.2.3.

Podobne artykuły

 • Falkoniusz

  Bardzo fajnie że projekt się rozwija bo dziei niemu mam Ubuntu i gram sobie w moje ulubione gry :D

 • o_O

  A w Debianie Wine leży i gnije w wersji 1.0.1 we wszystkich gałęziach i 1.1.24 w experimental.

  Czy Debian jeszcze żyje?

  • Greg

   Debian nigdy nie był demonem prędkości jeśli chodzi o rozwój. Dlatego ludzie wybierają Ubuntu, Mandrivę czy OpenSuse. Idealistyczne projektu poumierają wraz z ich wyznawcami.

   Wystarczy przypomnieć sobie jak długo nie było mplayera w stabilnych gałęziach.

  • marcinsud

   dodaj sobie repo frickelplatz.de lub osoba z wine odpowiedzialna za paczki dla debiana stwierdziła, że nie będzie robiła własnego repo, bo to narusza zasady bezpieczeństwa i paczki trzeba samemu pobierać. http://dev.carbon-project.org/debian/wine-unstabl

 • Van

  marcinsud – a jeśli ktoś korzysta ze stabilnej wersji Debiana?

  Ja np. tak robię i Wine muszę zawsze kompilować ;>

  • marcinsud

   Myślałem, że na stabilnej wersji debiana używa się stabilonego wine ;) Szczerze mówiąc co na stable to nie wiem, bo nie korzystam ani z stable ani z wine.

  • Van

   W stabilnej wersji Debiana dostępna jest przestarzała wersja Wine 1.0.1 z oficjalnego repozytorium i 1.1.42 z nieoficjalnego. Jeśli chce się się mieć aktualną stabilną, czyli z linii 1.2, trzeba kompilować.

  • marcinsud

   hmm nie wiedziałem, w takim razie można napisać do opiekuna pakietu w stable. pkg-wine-party@lists.alioth.debian.org

  • Van

   Zdaje się, że już do niego pisano, płakano, błagano, ale to wszystko na nic. Na nowsze Wine w Debianie (poza gałęzią niestabilną) jest kilka metod: paczki Mepisa, paczki Ubuntu i kompilacja.