WiOO na Przystanku Woodstock 2012

0
1010
Canonical Ubuntu
Canonical Ubuntu

Przystanek Woodstock 2012 to coroczny festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów. Impreza ta ma być z założenia podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę, w szczególności podczas finałów. Festiwal jest w całości bezpłatny dla widzów. Dzięki współpracy kilku organizacji, związanych z wolnym oprogramowaniem, na przystanek wraca stoisko wolnościowe. W dniach 31.07-03.08 w Kostrzynie nad Odrą, będzie można spotkać się z wolontariuszami WiOO i znaleźć informacje o organizacjach i ideach przez nie promowanych.

Organizacje wolnościowe:

  • Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania
  • Polska Grupa Użytkowników Linuksa
  • Warszawski Hackerspace
  • OpenStreetMap Polska
  • Laboratorium Wolności Freelab

Co znajdziecie na stoisku:

  • Wykłady i warsztaty na temat zachowania prywatności oraz higieny przy korzystaniu z Internetu i innych cyfrowych technologii
  • Edycja i wykorzystanie otwartej kartografii
  • Warsztaty z podstaw oraz użycia wolnego i otwartego oprogramowania
  • Pokazy i warsztaty z użycia WiOO w twórczości artystycznej
  • Wykłady na temat idei ruchów wolnościowych w domenie cyfrowej
  • Będzie można posłuchać muzyki na wolnych licencjach (całą bibliotekę będzie można również przegrać sobie na naszym stoisku)
  • Odlewanie gipsowych figurek pingwina na oczach i przy udziale publiczności
Poprzedni artykułLinux Mint 13 KDE
Następny artykułRichard Stallman o Steam dla Linuksa
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj