Wojna domowa w Open Source

Wojna domowa w Open Source

przez -
0 453
Open Source

Zawartość bazy MySQL na stronie projektu Beryl została wykasowana, niszcząc w ten sposób całą stronę. Ataku dokonał członek społeczności projektu Compiz i nastąpił on drugiego stycznia. Zostały wykasowane dane niezbędne do funkcjonowania strony www projektu Beryl, blogów programistów oraz berylowej wiki. Bez większych problemów działa forum projektu.

Jak wynika z logów, atakujący uzyskał od uczestnika projektu Beryl dostęp do konta phpMyAdmina z ograniczonymi uprawnieniami. Mimo wszystko udało mu się ten dostęp wykorzystać do wykasowania tabel. Włamywacz w żaden sposób nie ukrył swojego IP, dzięki czemu wykrycie sprawcy było bardzo łatwe.

Liderzy projektu Compiz współpracowali z Berylem w celu ustalenia sprawcy. Zaoferowali także pełną pomoc w przyszłości. Zaapelowali też do członków swojej społeczności, by konflikt między projektami – Beryl to fork Compiza – nie przekładał się na tego rodzaju niegodne działania.

Logi ze zdarzenia mają zostać udostępnione publicznie. Nie znane są jeszcze działania, jakie zostaną podjęte w stosunku do włamywacza, który tłumaczy swoje czyny frustracją. Jeśli sprawa zostanie zgłoszona na policję, atakującemu grozi do roku więzienia. Sprawca przyznał się do winy.

Brak komentarzy

Odpowiedz