Wolna Kultura udostępnia miejsce na podcasty

Wolna Kultura udostępnia miejsce na podcasty

przez -
0 629
Open Source

Wolna Kultura, która zajmuje się działalnością podcastową, poświęconą WiOO, uczyniła swój projekt otwartym dla wszystkich. Nowy sposób działalności nazwano stajnią podcastów i oferuje ona możliwość dołączenia, wspólnego promowania się, pomagania sobie, dzielenia pomysłami, możliwościami i inicjatywami. Wszystko jest prowadzone przez grupę OSmedia, której partnerują: Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA, mixer3d.com, LwB i FWiOO.

Dzięki rozpoczęciu nadawania w stajni Wolna Kultura, można dotrzeć do społeczności podcasterów i dziennikarzy, chętnych do wymiany doświadczeń oraz współpracy. Jest to także świetne miejsce dla osób, które dopiero co zaczynają lub chcą podszlifować już zdobyte doświadczenie. Stajnia pomaga również nagrać promocyjne spoty i zaprojektować logo.

Najchętniej poruszane tematy to informatyka i nowe technologie, jednakże sam profil nie ogranicza innych tematów (przykładem jest podcast Wolne Granie, w którym prezentowana jest muzyka wolna od praw autorskich). Autorzy projektu dążą do stworzenia środka wydającego swoją twórczość na wolnych licencjach, zachęcając do wykorzystywania, remiksowania, i swobodnej dystrybucji nagrań. Dlatego wszystko objęte jest licencją CC-BY i nie ogranicza publikacji tych samych treści gdzie indziej. Każdy autor może jednocześnie umieszczać swoje odcinki (lub same linki do nich) na swojej stronie, jak również w innych katalogach, stajniach, agregatorach, itd.

Brak komentarzy

Odpowiedz