WordPress 3.3 “Sonny”

WordPress 3.3 “Sonny”

przez -
6 523
WordPress

Matt Mullenweg, twórca i główny deweloper, ogłosił wydanie WordPress 3.3, znanego wszystkim otwarotźródłowego systemu CMS do tworzenia stron internetowych oraz blogów. Napisany jest w języku PHP, wykorzystuje bazę danych MySQL i jest wydawany na licencji GPLv2. Nazwy kolejnych wydań to znane nazwiska muzyków jazzowych.

Najnowsze wydanie zawiera nowy uploader mediów HTML5, który używa Plupload z funkcjonalnością przeciągnij i upuść. Dla przeglądarek bez obsługi HTML5, jest używana metoda wstecznej kompatybilności z użyciem Flash i HTML4. Pasek i nagłówek Administratora przebudowano na nowy pasek narzędzi w tablicy nawigacji. Dodano także wskazówki nowych cech i nowy poradnik dla początkujących.

Inne zmiany obejmują dodanie nowego importera Tumblr i chowanego menu dla nawigacji. Ulepszono wsparcie edycji i ogólną wydajność. Ulepszenia dotyczą metadanych, ustawień i API edytora oraz biblioteki jQuery.

Podobne artykuły

 • norbis

  No proszę, HTML5 wkracza do ważniejszych aplikacji, brawo. Jestem natomiast ciekaw, kiedy zaczną przepisywać kod, bo w tej chwili, nie dość, że jego 80% to komentarze, to w dodatku całość napisana chyba bez użycia ani jednej klasy, zupełnie jakby twórcy nie zauważyli rewolucji jaka zaszła w PHP.

  • Kasia Nowicka

   Ale z tego co wiem wygrał jako najlpeszy CMS i pokona l Joomlę :)

  • Nom, drugi raz z rzędu już :)

 • Cieszy ten fakt, chociaż u siebie jeszcze nie mogłem używać HTML5. Trzeba sprawdzić pod innymi przeglądarkami :)

  • TomJ

   Pod Firefoxem działa ten drag and drop.

 • warqula

  Ja już odkryłem pierwsze error. Wybieram dodaj nowy – klikam dodaj medium pojawia się szara nakładka i nic więcej nie może przejść do dodawania zdjęć i plików audio video – wiecie może jak to naprawić ?