WordPress 4.6 ze sprawdzaniem linków i lokalnymi czcionkami

WordPress 4.6 ze sprawdzaniem linków i lokalnymi czcionkami

przez -
1 1366
WordPress

Ogłoszono wydanie WordPress 4.6, wolnego i otwartego systemu CMS do tworzenia stron internetowych oraz blogów. Nazwa kodowa nowego wydania brzmi Pepper i została nadana na cześć jazzowego saksofonisty barytonowego Parka Fredericka “Pepper” Adams III. Dodano sprawdzanie poprawności linków, które ma poinformować użytkownika o ewentualnej nieistniejącej stronie. Przyda się to szczególnie, jeżeli ktoś popełni jakąś literówkę w nazwie. Udoskonalono mechanizm zarządzania wtyczkami. Instalacja i aktualizacja pluginów oraz stylów strony ma się odbywać bardziej płynnie. Użytkownik nie będzie już przenoszony do nowej podstrony, bo cały proces zostanie sfinalizowany w tle.

Deweloperzy zrezygnowali także z zewnętrznych czcionek, a WordPress będzie wykorzystywał te, które mamy zainstalowane lokalnie. Ma to przyspieszyć działanie całego interfejsu. Zrobiono także rozróżnienie panelu, w zależności od systemu operacyjnego. Inaczej będzie wyglądał na Windows, OS X, czy Linux.

Duży plus za poprawienie sposobu automatycznego zapisywania szkiców. Od teraz ma to jeszcze lepiej działać i nie będziemy tracić naszej pracy. Dodano automatyczne pobieranie i instalowanie tłumaczeń dla zainstalowanych wtyczek. Pojawiła się funkcja Resource Hints, która sugeruje przeglądarce, które skrypty mają być uruchamiane na początek.

Zaktualizowano biblioteki: Masonry 3.3.2, imagesLoaded 3.2.0, MediaElement.js 2.22.0, TinyMCE 4.4.1, Backbone.js 1.3.3.