Wyniki ankiety dla użytkowników Kadu opublikowane

Wyniki ankiety dla użytkowników Kadu opublikowane

przez -
0 356
Kadu

Dzisiaj publikujemy wyniki ankiety dla użytkowników Kadu, przeprowadzonej w dniach 1-25.08.2008. Aż 5035 osób wypełniło naszą ankietę, dziękujemy za zainteresowanie i chęć pomocy Kadu! Raport z ankiety dla użytkowników Kadu dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych tutaj: Raport z ankiety dla użytkowników Kadu

W ankiecie tej zadaliśmy Ci kilka pytań na temat tego kim jesteś, w jaki sposób używasz Kadu, co chciałbyś w nim zmienić, a także uzyskaliśmy informacje, które pomogą nam w optymalny sposób zaimplementować w Kadu obsługę wielu protokołów. Dla osób aktualnie nie używających Kadu stworzyliśmy oddzielną ankietę – celem tej ankiety było głównie zebranie informacji pomocnych przy wprowadzaniu do Kadu obsługi wielu protokołów.

Raport został opracowany przez Joannę Pierożek, członka Koła Nauk o Poznaniu i Komunikacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z którym to KaduTeam podjęło współpracę mającą na celu przegląd użyteczności naszego komunikatora. Wyniki tej ankiety dostarczają ogromnie wartościowej wiedzy twórcom i społeczności komunikatora Kadu. Szczegółowe dane opisujące jak używane jest Kadu zostaną wykorzystane przez developerów oraz programistów modułów zewnętrznych przy projektowaniu nowych oraz poprawianiu dotychczasowych funkcjonalności. Raport z ankiety być może pomoże także nowym developerom w przyłączeniu się do projektu Kadu, dostarczając im informacji o tym, jakich funkcji w Kadu brakuje i które wymagają usprawnień. Dołącz do KaduTeam już dziś.

W najbliższym czasie wyniki ankiety pomogą w zaprojektowaniu obsługi sieci XMPP/Jabber w Kadu, której projekt będzie brał pod uwagę opinie i życzenia użytkowników wyrażone w ankiecie.

Raport z ankiety dla użytkowników Kadu znajduje się tutaj. Skomentować wyniki ankiety można w tym wątku na forum.

Przy okazji, chcielibyśmy ponownie przypomnieć o trwającym konkursie na nowy domyślny zestaw dźwiękowy dla Kadu 0.6.5. Kadu 0.6.5 coraz bliżej i nowy dobry zestaw dźwięków na pewno usprawni to wydanie Kadu. Jesteś muzykiem hobbystą, bawisz się dźwiękami? To idealna okazja by wesprzeć projekt open source swoimi umiejętnościami. Stwórz własny zestaw dźwięków na bazie domyślnego, nagraj swoje dźwięki, udostępnij na licencji GPL lub Creative Commons i zgłoś je w tym wątku na forum Nie tworzysz muzyki, a chcesz pomóc ulepszyć Kadu? Przeszukaj bazę dźwięków na wolnej licencji The Freesound Project. Zrób kilka zestawów dźwięków opartych o tam dostępne sample i przedstaw swoją propozycje na forum.

kadu.net